PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Japoński gigant w Nowym Centrum Łodzi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2017 12:33

Japoński gigant w Nowym Centrum Łodzi Nowa Fabryczna

Fujitsu otworzy nowy oddział w biurowcu Nowa Fabryczna, w którym wynajęła 6,2 tys. mkw. powierzchni biurowej.

REKLAMA

Dotychczas firma Fujitsu działała w Warszawie i w dwóch innych łódzkich lokalizacjach, gdzie znajdują się globalne centrum usług (Łódź Global Delivery Center — GDC) i centrum usług wspólnych dla finansów (Finance Services). Centrum usług wspólnych dla finansów Fujitsu przeniesie się do nowego biura we wrześniu tego roku.

- Nowa lokalizacja to atrakcyjne miejsce pracy dla naszego personelu. To wygodne i nowoczesne biuro ma doskonałe połączenia komunikacyjne z obszarami podmiejskimi. Stanowi ono idealne miejsce do pracy zarówno dla obecnych, jak i nowych pracowników, które umocni rozwój Fujitsu w obrębie miasta - tłumaczy Żaneta Leduchowska, dyrektor centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu.

- Jako pierwsi uwierzyliśmy w potencjał inwestycyjny oraz miastotwórczy Nowego Centrum Łodzi. Nowa Fabryczna jest jego potwierdzeniem – jest to nasz kolejny projekt biurowy, który jeszcze przed oddaniem do użytku został niemal w całości wynajęty. To naprawdę imponujące, że Łódź konsekwentnie buduje swoją pozycję gospodarczą nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasza współpraca z firmą Fujitsu pokazuje, że miasto stało się ważnym ośrodkiem operacyjnym dla światowych, renomowanych marek biznesowych — komentuje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

- Transakcja zawarta przez firmy Fujitsu i Skanska odzwierciedla widoczną tendencję na rynku inwestycji biurowych w Łodzi w roku 2016, czyli dynamiczny wzrost popytu na nowoczesne biura. Chcemy pogratulować Fujitsu decyzji rozszerzenia jej działalności na terenie Łodzi oraz wybrania projektu wysokiej jakości i w doskonałej lokalizacji, jakim zdecydowanie jest Nowa Fabryczna — powiedział Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny łódzkiego oddziału firmy Colliers International, który reprezentował w transakcji najemcę.

Biurowiec Nowa Fabryczna mieści się przy ulicy Składowej naprzeciw wielofunkcyjnego Dworca Łódź Fabryczna, który jest najnowocześniejszą stacją kolejową w Polsce. Najemcy będą mieli do dyspozycji parking, także z częścią podziemną, liczący łącznie 210 miejsc. Budynek powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, który został już potwierdzony precertyfikatem LEED na poziomie Gold.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Paweł 2017-03-23 14:36:25
    Wyglada na to, że Nowe Centrum Łodzi naprawdę przyciąga inwestorów. Wolne powierzchnie w NF Skanskiej, szybko znikają :)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA