PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Japoński gigant w Nowym Centrum Łodzi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2017 12:33

Japoński gigant w Nowym Centrum Łodzi Nowa Fabryczna

Fujitsu otworzy nowy oddział w biurowcu Nowa Fabryczna, w którym wynajęła 6,2 tys. mkw. powierzchni biurowej.

REKLAMA

Dotychczas firma Fujitsu działała w Warszawie i w dwóch innych łódzkich lokalizacjach, gdzie znajdują się globalne centrum usług (Łódź Global Delivery Center — GDC) i centrum usług wspólnych dla finansów (Finance Services). Centrum usług wspólnych dla finansów Fujitsu przeniesie się do nowego biura we wrześniu tego roku.

- Nowa lokalizacja to atrakcyjne miejsce pracy dla naszego personelu. To wygodne i nowoczesne biuro ma doskonałe połączenia komunikacyjne z obszarami podmiejskimi. Stanowi ono idealne miejsce do pracy zarówno dla obecnych, jak i nowych pracowników, które umocni rozwój Fujitsu w obrębie miasta - tłumaczy Żaneta Leduchowska, dyrektor centrum usług wspólnych dla finansów firmy Fujitsu.

- Jako pierwsi uwierzyliśmy w potencjał inwestycyjny oraz miastotwórczy Nowego Centrum Łodzi. Nowa Fabryczna jest jego potwierdzeniem – jest to nasz kolejny projekt biurowy, który jeszcze przed oddaniem do użytku został niemal w całości wynajęty. To naprawdę imponujące, że Łódź konsekwentnie buduje swoją pozycję gospodarczą nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasza współpraca z firmą Fujitsu pokazuje, że miasto stało się ważnym ośrodkiem operacyjnym dla światowych, renomowanych marek biznesowych — komentuje Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

- Transakcja zawarta przez firmy Fujitsu i Skanska odzwierciedla widoczną tendencję na rynku inwestycji biurowych w Łodzi w roku 2016, czyli dynamiczny wzrost popytu na nowoczesne biura. Chcemy pogratulować Fujitsu decyzji rozszerzenia jej działalności na terenie Łodzi oraz wybrania projektu wysokiej jakości i w doskonałej lokalizacji, jakim zdecydowanie jest Nowa Fabryczna — powiedział Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny łódzkiego oddziału firmy Colliers International, który reprezentował w transakcji najemcę.

Biurowiec Nowa Fabryczna mieści się przy ulicy Składowej naprzeciw wielofunkcyjnego Dworca Łódź Fabryczna, który jest najnowocześniejszą stacją kolejową w Polsce. Najemcy będą mieli do dyspozycji parking, także z częścią podziemną, liczący łącznie 210 miejsc. Budynek powstaje zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa, który został już potwierdzony precertyfikatem LEED na poziomie Gold.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Paweł 2017-03-23 14:36:25
    Wyglada na to, że Nowe Centrum Łodzi naprawdę przyciąga inwestorów. Wolne powierzchnie w NF Skanskiej, szybko znikają :)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA