PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jerozolimskie 44: nowy projekt w sercu Warszawy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 gru 2015 13:21

Jerozolimskie 44: nowy projekt w sercu Warszawy Jerozolimskie 44

Adres Aleje Jerozolimskie 44 to nic innego, jak znany biurowiec Universalu. Przejęty przez Commerz Real Investmentgesellschaft niedługo zmieni swoje oblicze.

REKLAMA

Na rogu ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich, bezpośrednio przy stacji metra Centrum, narodzi się w najbliższych latach zupełnie nowa jakość życia i pracy. Oprócz renowacji Rotundy podjętej przez PKO BP oraz nowego budynku na miejscu dawnego Universalu, przy Al. Jerozolimskich 44 realizowanego przez Commerz Real Investmentgesellschaft we współpracy z deweloperem S+B Gruppe AG, planowane są także liczne inwestycje obejmujące otaczające tereny niezabudowane, drogi i infrastrukturę, które zagwarantują wartość dodaną nie tylko dla mieszkańców tego miejsca, ale także dla całego miasta.

Budynek Universalu był niegdyś jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w mieście, znanym każdemu Warszawiakowi. Upadłość spółki Metro Projekt ogłoszona ponad dziesięć lat temu oraz toczące się długie postępowanie upadłościowe odcisnęły swoje piętno na budynku – w ostatnim czasie był on głównie miejscem na wielkopowierzchniową reklamę. Stąd plan zakładający położenie kresu temu widokowi.

Na parterze projektowanego, dostępnego dla wszystkich budynku biurowo-handlowego przy al. Jerozolimskich 44, który zastąpi istniejący Universal, planowane jest stworzenie różnorodnej infrastruktury: od sklepów z towarami codziennego użytku, przez gastronomię aż po rozrywkę dla każdego.

W ramach planowanych prac niezagospodarowany obecnie teren przed budynkiem przy ulicy Widok 19 zostanie zazieleniony. Szczególny nacisk położony zostanie na aspekt komunikacyjny placu: istniejące obecnie rondo łączące ul. Marszałkowską i Al. Jerozolimskie przekształcone zostanie w obszar przyjazny dla pieszych.

Między nowym budynkiem mieszczącym w sobie biura i sklepy, Rotundą a leżącymi nieopodal budynkami stworzona zostanie otwarta dla wszystkich przestrzeń, z dużą ilością zieleni i drzew. Chodniki u zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich, uczęszczane przez tysiące Warszawiaków, zostaną poszerzone.

Planowane nowe zagospodarowanie terenu wokół Rotundy wzbudza ciekawość wśród mieszkańców stolicy. W ramach dnia informacyjnego, który zorganizowano w ubiegłym tygodniu, zaprezentowano pierwsze pomysły na to, jak będzie wyglądać ta część miasta. Kolejne takie dni otwarte będą także organizowane w przyszłości. 

Pierwsze projekty budowlane zostały złożone w urzędach celem ich oceny i sprawdzenia

  • Pepe 2016-10-02 00:55:11
    Jak zlikwidują rondo, zwężą Marszałkowską i zrobią przejścia naziemne, to grabarze i lekarze będą mieli zajęcie po skokowym wzroście ilości wypadków z udziałem pieszych
  • Ja 2016-09-12 18:55:57
    "narodzi się w najbliższych latach zupełnie nowa jakość życia i pracy"

    Hahhaa, Z pewnością. Korpościerwa będą pewnie miały spa ;)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA