PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest dobrze, ale nie można spocząć na laurach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 gru 2014 09:19

Jest dobrze, ale nie można spocząć na laurach

Kapitał ludzki, dobry klimat dla biznesu, jakość życia oraz lokalizacja - to podstawowe atuty Wrocławia, które sprawiają, że miasto znajduje się na celowniku większości nowych inwestorów wchodzących do Polski.

REKLAMA

O tym, co należy zrobić, by jeszcze bardziej wzmocnić atrakcyjność stolicy Dolnego Śląska, debatowano podczas Property Forum Wrocław 2014.

W rankingach atrakcyjności inwestycyjnej europejskich miast, polskie aglomeracje od lat zajmują stosunkowo wysokie pozycje. Do tej pory jednak dominującą rolę odgrywały Warszawa i Kraków. Teraz do tej listy dołączył Wrocław. Jak tłumaczył podczas konferencji wiceprezydent Adam Grehl, szybki rozwój miasta jest zasługą m.in. firm z branży nieruchomości komercyjnych, które stworzyły atrakcyjną przestrzeń dla biznesu. - Każdy nowy inwestor, który chciałby wejść do Polski ma Wrocław na swojej mapie. Należy jednak pamiętać, że wzrost w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pochodzi zarówno od nowych inwestorów, jak i od tych, którzy już tutaj są - ocenia Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

- Kluczem do sukcesu miasta jest dobra współpraca z inwestorami. Dzięki temu firmy chętnie otwierają tu nowe placówki oraz rozszerzają dotychczasową działalnośc. Chcemy stworzyć warunki inwestycyjne dla każdego, kto chce tu działać - dodał Grehl.

Słowa te potwierdzili uczestniczący w debacie przedstawiciele biznesu. - Największym atutem miasta jest umiejętność współpracy z biznesem. Firmy to doceniają, a w zamian przyciągają młodzież i pozwalają deweloperom wdrażać nowe projekty biurowe, logistyczne czy mieszkaniowe - powiedział Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development.

- Od początku naszej działalności we Wrocławiu blisko współpracowaliśmy z miastem. Realizowaliśmy to, co było potrzebne: biura, centra handlowe i mieszkania. Dziś rynki komercyjne są bardziej nasycone, ale współpraca z urzędnikami jest wciąż na wysokim poziomie - dodał Krzysztof Giemza, prokurent w Echo Investment.

Mocną stroną Wrocławia są plany zagospodarowania przestrzennego, które pokrywają większą cześć miasta oraz szybkość wydawania pozwoleń na budowę. - To ułatwia inwestowanie - zaznaczył prezes Laufer. Jednocześnie konieczna jest dywersyfikacja inwestorów, którzy wchodzą do miasta. - Nie nastawiajmy się na jeden rodzaj działalności. Wrocław to miejsce, gdzie mogą rozwinąć się różne branże - dodał.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA