PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest miejsce na kolejne biura w Krakowie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 mar 2015 15:18

Jest miejsce na kolejne biura w Krakowie

Dynamiczny rozwój krakowskiego rynku biurowego skłania deweloperów do podejmowania decyzji o rozpoczęciu nowych projektów. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Grażyna Zamorska-Wykrota, wiceprezes Herbewo International, w stolicy Małopolski jest wciąż miejsce na kolejne inwestycje biurowe.

REKLAMA

- Rynek biurowy w Krakowie rozwija się bardzo dynamicznie. Obserwujemy wzrastające zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe. Otrzymujemy wiele zapytań od potencjalnych najemców, co pozwala sądzić, że powstające obecnie obiekty znajdą swoich klientów - tłumaczy Grażyna Zamorska-Wykrota.

Do głównych atutów Krakowa należy bardzo dobrze wykształcona siła robocza oraz podobna do zachodniej kultura biznesowa. Korzystają z tego kolejne firmy z sektora BPO. - Wraz z rozwojem firm świadczących nowoczesne usługi dla biznesu rozwijają się również usługi towarzyszące: finansowe, konsultingowe, prawne oraz IT, a z naszych obserwacji wynika, że to po BPO i SSC, właśnie firmy z branży IT rozwijają się najbardziej dynamicznie - dodaje wiceprezes Herbewo.

Dobre perspektywy rozwoju rynku skłoniły firmę Herbewo do realizacji projektu biurowego. Chodzi o inwestycję Regent Office. - W pierwszej połowie marca ukończony został stan zero. Obecnie zajmujemy się realizacją poziomu parteru. Według harmonogramu stan surowy będzie zakończony w czerwcu 2015, a w drugim kwartale 2016 budynek Regent Office zostanie oddany najemcom do użytkowania - tłumaczy Zamorska-Wykrota.

W obiekcie znajdzie się łącznie 5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Głównym atutem projektu względem konkurencji ma być jego butikowy charakter.  - Stawiamy na ponadczasowość: fasadę z cegły i kamienia zamiast szkła i aluminium - dodaje wiceprezes firmy.

Herbewo nie zamierza poprzestać na jednej inwestycji. W tym momencie firma koncentruje się na komercjalizacji Regent Office. W dalszej perspektywie możliwe są kolejne budynki. - Obserwujemy rynek i w zależności od kształtującego się popytu, jesteśmy w stanie uruchamiać nowe procesy inwestycyjne ponieważ posiadamy już grunty w dobrej lokalizacji - zapowiada Grażyna Zamorska-Wykrota.

Na terenie Krakowa wciąż można nabyć działki w dobrych lokalizacjach. Budowa zupełnie nowego projektu nie zawsze jest jednak prosta. - Z powodu dużych braków w planach zagospodarowania przestrzennego bardzo często konieczne jest uzyskanie decyzji WZ, co znacznie wydłuża proces inwestycyjny. Proces budowlany wymaga doświadczenia i dobrego przygotowania logistycznego oraz pozyskania finansowania dla inwestycji i w zależności od posiadanych przez inwestora umiejętności może to się okazać większym lub mniejszym wyzwaniem - podsumowuje wiceprezes Herbewo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA