PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest nowy system certyfikacji budynków

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 cze 2016 09:46

Jest nowy system certyfikacji budynków Atrium 2

Green Building Standard to system certyfikacji opracowany w ramach Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego (OSWBZ). Założeniem systemu jest ocena jakości powierzchni pod kątem zdrowia, komfortu i efektywności pracy użytkowników powierzchni komercyjnych. Pierwszym budynkiem certyfikowanym w nowym systemie jest biurowiec Atrium 2, którego deweloperem jest Skanska Property Poland.

REKLAMA

Green Building Standard to pierwszy na polskim rynku system certyfikacji oceniający budynki pod kątem komfortu ich użytkowników. System ten opracowany przez profesjonalistów z Polski jest dopasowany do lokalnych uwarunkowań. Uzyskał również poparcie Ministerstwa Środowiska.

- Celem, który przyświecał pracom nad nowym systemem certyfikacji była idea dopasowania procesów oceniających budynki do polskich uwarunkowań, a także promocja rozwiązań projektowych stosowanych w budynkach skupiających się na zapewnieniu maksymalnego komfortu dla użytkowników powierzchni. Budynki komercyjne, stanowiące produkt inwestycyjny, spełniają swoją rolę, gdy zastosowane w nich systemy skupiają się na stworzeniu optymalnego środowiska pracy dla ludzi użytkujących te pomieszczenia - mówi Tomasz Augustyniak, prezes OSWBZ i prezes spółki doradczej Go4Energy, wyspecjalizowanej w badaniu efektywności energetycznej budynków i opracowywaniu optymalnych rozwiązań w tym zakresie. Do tej pory na polskim rynku brakowało systemu, który skupiałby się na użytkowniku i podkreślał jego zadowolenie z użytkowania powierzchni. Green Building Standard to system, który zapełnia tę lukę. Właściciele budynków, będą mogli potwierdzić jakość swoich projektów, tak na początku funkcjonowania obiektu, jak i w kolejnych latach po jego oddaniu do użytkowania ubiegając się o certyfikat Green Building Standard Achieved. Uzyskanie tego certyfikatu będzie jasnym sygnałem dla wszystkich podmiotów z rynku, że budynek spełnia wysokie, określone na początku procesu inwestycyjnego standardy w kontekście jakości środowiska wewnętrznego - dodaje Tomasz Augustyniak.

Zmieniając paradygmat budynku z energii na użytkownika stworzyliśmy metodę oceny procesu zintegrowanego projektowania podczas którego zespół inwestora i projektantów dołożyli wszelkich racjonalnych starań, aby zapewnić wysoki poziom komfortu użytkownikom. Certyfikat Green Building Standard ważny jest przez 24 miesiące od momentu oddania budynku do użytkowania. Po tym czasie właściciel budynku może ubiegać się o przyznanie tytułu Green Building Standard Achieved, który będzie jasnym sygnałem dla rynku, że budynek w rzeczywistości spełnia określone wcześniej założenia - mówi dr inż. Piotr Bartkiewicz z firmy Go4Energy. 

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA