PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jest szansa na prywatyzację PHN w tym roku, ale wszystko zależy od ceny

  • Autor: ISBnews
  • 10 paź 2012 11:46

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wciąż widzi szansę na prywatyzację Polskiego Holdingu Nieruchomościowego (PHN) w tym roku, ale ostateczne powodzenie tego procesu uzależnia od oferowanej przez inwestorów ceny, poinformował agencję ISBnews minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

REKLAMA

"Jest szansa, że prywatyzacja PHN nastąpi w tym roku, ale wszystko zależy od ceny. Sytuacja na rynku nieruchomościowym nie jest najlepsza, więc jak znajdziemy z inwestorami porozumienie w sprawie ceny, to do takiej prywatyzacji dojdzie. Nic na siłę" - powiedział Budzanowski ISBnews.

W ub. tygodniu Budzanowski mówił, że najlepszym rozwiązaniem dla PHN byłoby pozyskanie inwestora zainteresowanego pakietem większościowym. Podkreślał jednak, że resort nie rezygnuje jednak z przygotowywanej dla holdingu ścieżki giełdowej, ale dodawał, że pozostaje kwestia niskiej wyceny.

We wrześniu prezes PHN Wojciech Papierak mówił, że inwestorzy branżowi chcą wziąć udział w przygotowywanej przez Skarb Państwa publicznej ofercie sprzedaży akcji holdingu.

Latem Budzanowski zapowiadał, że Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) będzie chciało sprywatyzować PHN jeszcze w tym roku, o ile sytuacja na rynku na to pozwoli. Podtrzymał wtedy deklaracje z czerwca, kiedy resort zawiesił przygotowania do pierwotnej oferty publicznej właśnie ze względu na niekorzystne warunki rynkowe, zapowiadając jednocześnie powrót do projektu w przypadku poprawy sytuacji.

W skład grupy PHN wchodzą spółki: Warszawski Holding Nieruchomości. Intraco, Budexpo, a także spółki Dalmor oraz Wrocławskie Centrum Prasowe. Z kolei Warszawski Holding Nieruchomości tworzą skonsolidowane spółki Dipservice, Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami "Agro", Argo Sp. z o.o., Składnica Księgarska, Kaskada oraz Cobo. Głównym akcjonariuszem PHN jest Skarb Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA