PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

K. Bestry, Infosys: Kryzys szansą na jeszcze szybszy rozwój sektora BPO

  • wnp.pl
  • 11 cze 2013 11:50

K. Bestry, Infosys: Kryzys szansą na jeszcze szybszy rozwój sektora BPO

Przez ostatnie kilka lat, podczas kryzysu, branża BPO urosła do jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki, a projekty z obszaru usług dla biznesu stanowią najliczniejszą grupę wśród wszystkich inwestycji zagranicznych w Polsce - mówi Krystian Bestry, dyrektor zarządzający Infosys BPO Europe.

REKLAMA

Jakie są pana prognozy dotyczące rozwoju usług outsourcingowych w Polsce?

Sektor usług dla biznesu od kilku lat rozwija się w Polsce w tempie dwucyfrowym. Możemy spodziewać się, że będzie to stabilny poziom wzrostu w kolejnych latach, a nasz kraj będzie umacniał się na pozycji jednej z najbardziej atrakcyjnych, światowych destynacji dla projektów outsourcingowych.

Już w tej chwili wiele firm i centrów posiada zabezpieczone kontrakty na 3 do 5 lat do przodu, ponieważ umowy outsourcingowe podpisuje się na kilka okresów rozliczeniowych. Wynika to między innymi z faktu, że najlepsze efekty daje długofalowa współpraca, w której dostawca usług outsourcingowych dobrze poznaje przejmowane procesy i proponuje kolejne optymalizacje.

Jakie jest zainteresowanie takimi usługami i jak Polska wypada na tle Europy i świata?

Polska to aktualny europejski lider pod względem liczby specjalistów pracujących w modelu offshoringowym. Ponadto, jak wskazuje raport Everest Group, jesteśmy również najbardziej dojrzałą w Europie lokalizacją do przenoszenia procesów biznesowych z innych krajów. Jako jedyni na kontynencie należymy do elitarnej grupy państw, w których ulokowanych jest więcej niż pięćdziesiąt centrów największych światowych koncernów.

Kryzys jeszcze się nie skończył, jak pana zdaniem sytuacja w Europie wpłynie na rozwój rynku usług?

Okres dekoniunktury jak zawsze jest szansą na rozwój dla sektora usług dla biznesu. Wynika to z faktu, iż firmy w poszukiwaniu optymalizacji decydują się na oddanie części swoich procesów w ręce zewnętrznych specjalistów. Polska zyskuje nawet dwukrotnie, gdyż jesteśmy w stanie zapewnić usługi dla największych międzynarodowych korporacji na światowym poziomie, w wielu językach obcych, z gwarancją pełnego bezpieczeństwa, a zarazem w cenach atrakcyjnych w stosunku do zachodnich lokalizacji.

Należy podkreślić, że przez ostatnie kilka lat, właśnie podczas kryzysu, branża urosła do jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki, a projekty z obszaru usług dla biznesu stanowią obecnie najliczniejszą grupę wśród wszystkich inwestycji zagranicznych w Polsce.

  • 1
  • 2
  • man 2013-06-25 11:01:53
    Zastanówmy się lepiej co zrobimy jak BPO zacznie się masowo przenosić do innych krajów! To będzie wyzwanie dla regionów. Jak zapełnić biurowce widma. Ale o tym nikt dzisiaj nie myśli. POdniecamy się tylko cyckaniem nas z kasy przez outsourcingowe korporacje i jechaniem na zwolnieniach podatkowych!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA