PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kadrowa fala na Łódź

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 21 lis 2017 11:39

Kadrowa fala na Łódź Property Forum Łódź, sesja "Kadry. Pieniądze są tam, gdzie są ludzie"

Stopa bezrobocia w Łodzi wynosi 6,9 procent. Rywalizacja o pracownika jest zjawiskiem powszechnym. Jak przyciągać pracowników do tego miasta i czy to się udaje? Odpowiedzi na te pytania  podczas sesji "Kadry. Pieniądze są tam, gdzie są ludzie" na Property Forum Łódź.

REKLAMA

Mimo relatywnie niezłych danych demograficznych, rąk do pracy zaczyna brakować także w Łodzi. W Accenture Łódź Delivery Center jedynym problemem pod kątem inwestycyjnym są ludzie. - Jesteśmy w stanie zatrudnić każdego specjalistę zdradza Michał Gronowski, prowadzący praktykę Digital Solutions.

Spadające bezrobocie pozwala pracownikom na większą swobodę przy wyborze miejsca pracy. Wynagrodzenie, chodź wciąż pełni kluczową rolę, nie jest jedynym kryterium wyboru miejsca pracy.

- Strategie globalnych organizacji nie zawsze sprawdza się w lokalnej rzeczywistości - zauważa Michał Gronowski, prowadzący praktykę Digital Solutions, Accenture Łódź Delivery Center. – Dlatego podczas procesu rewitalizacji kultury organizacyjnej w naszej firmie skupiamy się na lokalnym rynku pracy. My nie myślimy tak jak Amerykanie – mamy inne podejście do pracy. Nasi pracownicy częściej myślą o rodzinie i o tym ile czasu dojeżdżają do biura. Jako pracodawca musimy o tym pamiętać.

- Z badania, które przeprowadziliśmy wśród naszych pracowników wynika, że dla nich ważna jest tzw. proza życia czyli łatwość komunikacji, duża, widna kuchnia, biurko – zauważa z kolei Kinga Paździorko, HR manager w Savills. Pracownicy coraz częściej zwracają uwagę na miejsce, w którym pracują, wygląd biura, położenie, dostępną komunikację, miejsca parkingowe lub stojaki dla rowerów – mówiła ekspertka.

Ludzie tu wracają

Sytuację na rynku pracy w całym kraju komplikują negatywne trendy demograficzne. Polskie społeczeństwo starzeje się i zgodnie z prognozami, liczba osób w wieku produkcyjnym będzie się zmniejszać. Adam Pustelnik, dyrektor biura obsługi inwestora i współpracy z zagranicą, Urząd Miasta Łodzi zauważa jednak, że Łódź jest w tej kwestii w dużo lepszej sytuacji niż inne miasta regionalne. - Jeśli spojrzymy na proporcjonalny odpływ mieszkańców z miast to Łódź nie wypada źle. W trzy razy gorszej sytuacji jest Poznań. Saldo migracyjne jest dla Łodzi również korzystne. Rocznie migruje do nas 900 mieszkańców w wieku produkcyjnym - zauważa Adam Pustelnik.

- Mit Łodzi jako miasta przemysłowego został odczarowany. Ludzie tu wracają – zauważa z kolei Michał Gronowski, prowadzący praktykę Digital Solutions, Accenture Łódź Delivery Center. – W tej chwili mamy do czynienia z tzw. falą na Łódź. To miasto, które dale możliwości rozwoju, a koszty życia są relatywnie niskie – dodaje.

 • 1
 • 2
 • ... 2017-11-22 18:14:40
  Rozumiem, że praca w BOI to często zaklinanie rzeczywistości, ale to co zostało powiedziane przez Pana Pustelnika przechodzi wszelkie pojęcie. Poznań jest w 3x gorszej sytuacji? Z praktycznie nieistniejącym bezrobociem, z o połowę większą liczbą studentów? Poznań ma problem z suburbanizacją, a nie tak jak Łódź z bezwzględną utratą mieszkańców z całego obszaru funkcjonalnego. Poznańska aglo rośnie w tempie wrocławskiej POMIMO tego, że samo miasto faktycznie jest na minusie (wciąż mniej niż Łódź).
 • Rob 2017-11-22 11:03:55
  "Jeśli spojrzymy na proporcjonalny odpływ mieszkańców z miast to Łódź nie wypada źle. W trzy razy gorszej sytuacji jest Poznań. Saldo migracyjne jest dla Łodzi również korzystne. Rocznie migruje do nas 900 mieszkańców w wieku produkcyjnym - zauważa Adam Pustelnik."

  Pan Pustelnik manipuluje. Emigracja ze stosunkowo małego powierzchniowo Poznania dokonuje się do podmiejskich gmin tuż za granicą miasta, przez co cała aglomeracja jest grubo na plusie. Natomiast saldo migracyjne dla całej aglomeracji łódzkiej jest jedne z najgorszych w kraju.
 • asdf 2017-11-22 10:11:49
  Łódź niech przestanie wreszcie ciągle chwalić swój ogonek, tylko niech wreszcie zajmie się robotą. Póki co miasto wygląda tak, że tylko stanąć i zapłakać. Ubolewających nad problemami ze znalezieniem pracowników managerów wysłać do Poznania (bezrobocie 1,5%).

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA