PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Karimpol szacuje, że Skyliner będzie kosztował ponad 100 mln euro

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 sty 2016 14:05

Karimpol szacuje, że Skyliner będzie kosztował ponad 100 mln euro Skyliner

Firma buduje przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie swój największy projekt w Europie Środkowo-Wschodniej. Na działce wykonano już prace ziemne oraz ściany szczelinowe do głębokości 33 metrów, które zabezpieczają teren.

REKLAMA

Rozpoczęcie realizacji części naziemnej budynku jest planowane w tym roku.

- Wszystkie pozwolenia już mamy. Obecnie przygotowujemy dokumentację przetargową na poszczególne etapy budowy części naziemnej. Przewidujemy 30 miesięcy prac budowlanych, a więc najemcy będą mogli się wprowadzić w 2019 r. Nie mamy jeszcze podpisanych umów przednajmu, ani wybranej agencji, która miałaby się zająć komercjalizacją – mówi Harald Jeschek, partner zarządzający grupy Karimpol. Dodaje, że orientacyjny koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln euro.

Wola atrakcyjna dla inwestorów

Jest to dziewiąta inwestycja dewelopera w Warszawie. Budynek zaoferuje blisko 44 tys. mkw. powierzchni najmu. Osiągnie wysokość 195 metrów. Będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz czterech przeznaczonych na cele handlowo-usługowe. Na ponad 3 tys. mkw. znajdą się m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie, fitness czy show roomy znanych marek. Dodatkowo na wysokości 165 m są planowane dwa poziomy Skybaru.

- Wybór Woli, jako miejsca naszego flagowego projektu, był naturalny. Potencjał tej dzielnicy został już odkryty przez deweloperów i wkrótce stanie się ona jednym z najbardziej prestiżowych rejonów biznesowych Warszawy – uważa Harald Jeschek. Podkreśla, że to głównie zasługa drugiej linii metra.

Recepcję biurowca od wejścia do stacji metra będzie dzielić tylko siedem metrów. Wjazd na pięciopoziomowy parking mieszczący 428 samochodów osobowych przewidziano z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także 500 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.

Wśród kluczowych aspektów ekologicznych projektanci zastosowali m.in. fasady z materiałów redukujących nadmierne przegrzanie oraz utratę ciepła, wykorzystanie wód deszczowych do podlewania roślin czy wentylację z systemem odzyskiwania ciepła. Ponadto budynek będzie zasilany odnawialnymi źródłami energii, na dachu zostaną zainstalowane panele solarne.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA