PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katarzyna Zawodna: polskie miasta coraz bardziej kuszące

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2015 07:59

Katarzyna Zawodna: polskie miasta coraz bardziej kuszące Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland

Polski rynek biurowy to nie tylko Warszawa. Miasta regionalne coraz częściej przyciągają dużych inwestorów. - Kraków i Łódź to rynki, na których jesteśmy już obecni i zamierzamy dalej rozwijać tam swoją działalność - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

REKLAMA

- Kraków i Łódź to rynki, na których jesteśmy już obecni i zamierzamy dalej rozwijać tam swoją działalność. Trójmiasto z kolei obserwujemy z zainteresowaniem od jakiegoś czasu, widzimy jak dynamicznie się rozwija i przyciąga kolejnych inwestorów. Na pewno to rynek z dużym potencjałem - tłumaczy Katarzyna Zawodna.

Jak dodaje prezes Skanska Property Poland, firma do tej pory największy nacisk stawiała na Kraków. - W strategii rozwoju Skanska, Kraków jest jednym z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest miastem o już ugruntowanej, silnej pozycji na rynku biurowym, co jest zauważalne nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Już od dwóch lat miasto znajduje się w pierwszej dziesiątce na świecie i na pierwszym miejscu w Europie w globalnym rankingu Tholons, przedstawiającym najbardziej atrakcyjne lokalizacje dla firm outsourcingowych - mówi.

Głównym atutem miasta jest kapitał ludzki bazujący na doświadczonej kadrze specjalistów, wciąż atrakcyjnej kosztowo. Dużą pracę wykonuje również miasto, wspierając współpracę między inwestorami a uczelniami.

- Z perspektywy dalszego rozwoju kluczowe jest to, aby miasto inwestowało w infrastrukturę, podnosiło atrakcyjność Krakowa jako miasta przyjaznego mieszkańcom i inwestorom. Należy pamiętać, że choć nam w Polsce wydaje się często, że konkurujemy pomiędzy miastami regionalnymi w ramach naszego kraju, to tak naprawdę konkurencja jest o wiele szersza. Niejednokrotnie młodzi ludzie analizują jakość życia w Krakowie w porównaniu z Londynem, Madrytem czy Hamburgiem, podobnie jak inwestorzy, którzy widzą podobny potencjał Bukaresztu, Budapesztu, czy Pragi, dlatego tak ważne jest, byśmy celowali w najlepsze światowe standardy - komentuje Katarzyna Zawodna.

Jak zaznacza, potwierdzeniem sytuacji rynkowej są wyniki inwestycji biurowych Skanska. Budynki A i B kompleksu Kapelanka 42 są już niemal w całości wynajęte, a Axis jest już skomercjalizowany w 50 proc. na długo przed zakończeniem budowy. - Wszystkie nasze krakowskie budynki szybko znalazły też nabywców, którzy bardzo chwalą sobie, jakość zarówno powierzchni biurowej, jak i kapitału ludzkiego - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA