PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katarzyna Zawodna: polskie miasta coraz bardziej kuszące

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2015 07:59

Katarzyna Zawodna: polskie miasta coraz bardziej kuszące Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland

Polski rynek biurowy to nie tylko Warszawa. Miasta regionalne coraz częściej przyciągają dużych inwestorów. - Kraków i Łódź to rynki, na których jesteśmy już obecni i zamierzamy dalej rozwijać tam swoją działalność - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.

REKLAMA

- Kraków i Łódź to rynki, na których jesteśmy już obecni i zamierzamy dalej rozwijać tam swoją działalność. Trójmiasto z kolei obserwujemy z zainteresowaniem od jakiegoś czasu, widzimy jak dynamicznie się rozwija i przyciąga kolejnych inwestorów. Na pewno to rynek z dużym potencjałem - tłumaczy Katarzyna Zawodna.

Jak dodaje prezes Skanska Property Poland, firma do tej pory największy nacisk stawiała na Kraków. - W strategii rozwoju Skanska, Kraków jest jednym z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest miastem o już ugruntowanej, silnej pozycji na rynku biurowym, co jest zauważalne nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Już od dwóch lat miasto znajduje się w pierwszej dziesiątce na świecie i na pierwszym miejscu w Europie w globalnym rankingu Tholons, przedstawiającym najbardziej atrakcyjne lokalizacje dla firm outsourcingowych - mówi.

Głównym atutem miasta jest kapitał ludzki bazujący na doświadczonej kadrze specjalistów, wciąż atrakcyjnej kosztowo. Dużą pracę wykonuje również miasto, wspierając współpracę między inwestorami a uczelniami.

- Z perspektywy dalszego rozwoju kluczowe jest to, aby miasto inwestowało w infrastrukturę, podnosiło atrakcyjność Krakowa jako miasta przyjaznego mieszkańcom i inwestorom. Należy pamiętać, że choć nam w Polsce wydaje się często, że konkurujemy pomiędzy miastami regionalnymi w ramach naszego kraju, to tak naprawdę konkurencja jest o wiele szersza. Niejednokrotnie młodzi ludzie analizują jakość życia w Krakowie w porównaniu z Londynem, Madrytem czy Hamburgiem, podobnie jak inwestorzy, którzy widzą podobny potencjał Bukaresztu, Budapesztu, czy Pragi, dlatego tak ważne jest, byśmy celowali w najlepsze światowe standardy - komentuje Katarzyna Zawodna.

Jak zaznacza, potwierdzeniem sytuacji rynkowej są wyniki inwestycji biurowych Skanska. Budynki A i B kompleksu Kapelanka 42 są już niemal w całości wynajęte, a Axis jest już skomercjalizowany w 50 proc. na długo przed zakończeniem budowy. - Wszystkie nasze krakowskie budynki szybko znalazły też nabywców, którzy bardzo chwalą sobie, jakość zarówno powierzchni biurowej, jak i kapitału ludzkiego - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA