PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice: W 2014 r. sektor usług dla biznesu zatrudni 3 tys. osób

  • Autor: PAP
  • 21 sty 2014 19:06

Katowice: W 2014 r. sektor usług dla biznesu zatrudni 3 tys. osób

Sektor specjalistycznych usług do biznesu - np. informatycznych czy finansowo-księgowych - może zatrudnić w br. w Katowicach i okolicy ok. 3 tys. osób, zwiększając łączne zatrudnienie do 15 tys. pracowników - wynika z analiz przytaczanych przez katowicki samorząd.

REKLAMA

Samorządowcy deklarują wsparcie, służące rozwojowi sektora nowoczesnych usług biznesowych, takich jak centra informatyczne, finansowo-księgowe, badawczo-rozwojowe, centra usług wspólnych czy telefoniczne biura obsługi klienta. Tego typu firmy tworzą wiele atrakcyjnych, często nieźle płatnych miejsc pracy, oraz generują popyt na powierzchnie biurowe, przyczyniając się do rozwoju rynku nieruchomości.

Jak podał w środę Urząd Miasta w Katowicach, w ubiegłym tygodniu miasto zostało uhonorowane za wkład w rozwój branży outsourcingu w Polsce - za największą liczbę wydarzeń outsourcingowych wspieranych przez miasto w 2013 r. Służyły one m.in. przyciągnięciu do miasta kolejnych inwestorów z tej branży.

"Udział w konferencjach skierowanych do sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz organizacja wydarzeń outsourcingowych w Katowicach jest konsekwencją realizowanej strategii proinwestycyjnej, mającej na celu dotarcie z naszą ofertą do ściśle określonej grupy odbiorców. Poprzez naszą obecność wysyłamy sygnał, iż Katowice są zdeterminowane, aby przyciągać jak najwięcej tego typu inwestycji" - skomentował we wtorek prezydent Katowic Piotr Uszok.

Za "kamień milowy" w rozwoju sektora outsourcingu w Katowicach samorządowcy uważają decyzję o ulokowaniu tu inwestycji IBM - centrum informatycznego, które docelowo ma zatrudniać 2 tys. osób. To największa inwestycja sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce w ubiegłym roku.

Według raportu "Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Katowicach i Metropolii Silesia", opracowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) we współpracy z firmami PwC, HAYS Poland i Jones Lang LaSalle, w aglomeracji katowickiej w tym sektorze pracuje już ok. 12 tys. osób, a do końca 2014 roku liczba zatrudnionych powinna wzrosnąć do ok. 15 tys. Jeszcze dwa lata temu branża zatrudniała w regionie ok. 8 tys. pracowników.

W aglomeracji katowickiej działa obecnie 56 centrów usług, należących do 49 inwestorów z 10 państw. 18 z nich to centra usług wspólnych, po 12 - centra outsourcingu usług informatycznych i centra kontaktu z klientem, a także centra badawczo-rozwojowe (8) oraz centra outsourcingu usług biznesowych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA