PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowickie biura rosną jak na drożdżach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lip 2017 09:29

Katowickie biura rosną jak na drożdżach Brema

Znana dotąd głównie z centrów handlowych i salonów samochodowych Al. Roździeńskiego staje się nowym, dobrym adresem w Katowicach. Deweloperzy widzą w ulicy coraz większy potencjał. Powód? Sąsiedztwo aż 4 największych dróg w regionie.

REKLAMA

Katowicki rynek nieruchomości komercyjnych rośnie. W mieście jest obecnie 443 tys. mkw. powierzchni biurowej. W budowie jest z kolejne 38 tys. mkw. Na rynku jest także 51,6 tys. mkw. nowej podaży. Pod tym względem miasto wyprzedza już m.in. Poznań, Łódź i Szczecin – podaje Colliers. Kolejne plany mówią natomiast o budowie biurowców o łącznej powierzchni ponad 85 tys. mkw.

– Katowicki rynek biur zaczyna doganiać inne miasta, a wielu przypadkach wygląda ciekawiej od pozostałych lokalnych rynków. Nowo oddane inwestycje, te w budowie i planowane zaczynają różnicować ofertę, dając rynkowi oddech, a najemcom w końcu większe możliwość najmu – mówi Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający firmy Brema Development z Katowic.

- Sama oferta nowych inwestycji zdaje się dzielić dziś na dwie części. Z jednej strony mamy duże inwestycje klasy A, tworzone przez globalne firmy deweloperskie, w których ofercie dominuje „open space”. Z drugiej strony uaktywniają się lokalni deweloperzy, bardziej elastyczni w swoich ofertach. Przykładem jest pojawienie się na rynku pierwszych inwestycji BTS klasy A, czyli biur budowanych pod konkretnych najemców. To nowość w Katowicach, która otwiera miasto na nowe firmy chcące tu działać – mówi.

Ale zmienia się nie tylko oferta, także lokalizacje biurowców w ścisłym centrum Katowic są bardziej zróżnicowane. Jeszcze 5 lat temu większość inwestorów koncentrował swoją uwagę na głównej ulicy w centrum miasta - Chorzowskiej. Tam powstał m.in. kompleks Silesia Business Park, Business Point, Chorzowska 108, Chorzowska 50 czy NKCB Katowickie Centrum Biznesu.

Od kilku lat uwagę jednak przyciąga przeciwny kierunek i inny adres w centrum - Al. Roździeńskiego. Przy ulicy stoi już biurowiec LCC Corp. i TETRIS, buduje się .KTW. W kwietniu z kolei do użytku oddano najnowszą inwestycję w Katowicach – BREMĘ. Skąd taka popularność ulicy, która przez lata kojarzyła się głównie z galeriami handlowymi i salonami samochodowymi? Zdaniem Michała Dobrowolskiego, Roździeńskiego z innymi adresami wygrywa dziś dobrą komunikacją.

– Roździeńskiego to obecnie najlepiej skomunikowana ulica w mieście, jeśli nie na Śląsku. Ten fakt dostrzegli przed laty właściciele centrów handlowych, a teraz deweloperzy. Powstające tutaj biura stają w sąsiedztwie aż 4 najważniejszych dróg w regionie - DK79, Drogowej Trasy Średnicowej, S86 i A4. Oznacza to, że pracownicy biurowca mają swobodny dojazd zarówno z Sosnowca, Mysłowic, Chorzowa, Zabrza i Gliwic, jak również z Tychów, Bielska-Białej czy Częstochowy – mówi.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA