PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kierunek: rozwój

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 gru 2016 13:20

Kierunek: rozwój Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu

Firma Warimpex poprawia wyniki i myśli o nowych inwestycjach. W środę, 14 grudnia, wystartuje budowa kolejnego biurowca na terenie Polski. To jednak nie koniec planów rozwoju.

REKLAMA

Warimpex startuje z budową biurowca Ogrodowa Office 8 o powierzchni ok. 26 tys. mkw., w pobliżu andel’s Hotel Łódź. Budynek będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej oraz Zachodniej.

Inwestycja w Łodzi to początek deweloperskiej ofensywy Warimpeksu. W lipcu br. wydane zostało pozwolenie na budowę dla projektu w Krakowie, gdzie będący w posiadaniu Warimpeksu biurowiec zostanie rozebrany i zastąpiony nowym obiektem o pow. ok. 12 tys. mkw.

Ponadto, w Krakowie realizowany jest jeszcze jeden projekt. Obok hotelu Chopin powstanie biurowiec o powierzchni ok. 26 tys. mkw. – prace projektowe są już w toku.

Firma działa aktywnie nie tylko na terenie Polski. W Airportcity St. Petersburg trwa realizacja budowy obiektu wielofunkcyjnego o powierzchni ok. 6 tys. mkw. z przeznaczeniem na biura i archiwa, w którym przewidziane jest z ok. 450 miejsc postojowych. W maju została podpisana przedwstępna umowa najmu, a ukończenie budynku zapowiadane jest na połowę 2017 roku. W Budapeszcie powstaje projekt hotelu z ok. 170 pokojami i 60 mieszkaniami.

W zakresie transakcji, Warimpex sprzedał w czerwcu na rzecz partnera joint venture swoją połowę udziałów w warszawskim biurowcu Parkur Tower. Po zakończeniu okresu sprawozdawczego spółka podała do wiadomości informację o udanej sprzedaży biurowca Dioszegi i praskiego 4-gwiazdkowego hotelu angelo by Vienna House. Na praskim rynku hotelarskim Warimpex będzie nadal obecny prowadząc Hotel Diplomat. Po dniu bilansowym środki pieniężne uzyskane na tej transakcji zostały przeznaczone na przedterminowy wykup obligacji z terminem wykupu w marcu 2017 r.

- Przewidujemy, że pozytywny trend będzie kontynuowany również w IV kwartale i dzięki temu działalność obrotowa w całym roku będzie dodatnia. Naszym celem na kolejne miesiące jest kontynuacja bieżących projektów deweloperskich w Polsce, Rosji i na Węgrzech. Jednocześnie nadal koncentrujemy się na optymalizacji wyników sprzedażowych hoteli, warunków kredytowych oraz na spłacie lub refinansowaniu drogich linii kredytowych - podsumowuje Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA