PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kim jest nowy właściciel katowickiego Altusa?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sie 2013 09:19

Kim jest nowy właściciel katowickiego Altusa?

Przejęcie biurowca Altus w centrum Katowic to rynkowy hit ostatnich dni. Za jedną z największych transakcji na regionalnym rynku nieruchomości komercyjnych w tym roku stoi Maciej Jaglarz - unikający rozgłosu katowicki przedsiębiorca.

REKLAMA

Formalne podpisanie umowy przejęcia biurowca Altus ma nastąpić przed 10. września. Całkowita wartość transakcji to około 185 mln złotych.

Altus to największy obiekt w Katowicach i jednocześnie czwarty najwyższy wieżowiec w Polsce, po wyłączeniu budynków zlokalizowanych w Warszawie. Kim jest przyszły właściciel jednego ze współczesnych symboli Katowic?

Maciej Jaglarz to inwestor stroniący od rozgłosu medialnego. Jak sam tłumaczy, interesy woli robić w zaciuszu gabinetu, a nie w świetle reflektorów.

Jaglarz działa na rynku nieruchomości komercyjnych od 18 lat. Jest właścicielem kilkunastu obiektów w centrum Katowic, w tym śródmiejskich kamienic. Oprócz projektów biurowych zrealizował także budynek mieszkaniowy z prawie 100 małymi lokalami przy ul. Ziołowej w Katowicach.

Maciej Jaglarz jest znany przede wszystkim w Katowicach. Nie bez przyczyny. To jeden z głównych inwestorów w branży nieruchomości komercyjnych w regionie. - Zależy mi na rozwoju Katowic. Mam nadzieję, że w przyszłości staną się nowoczesną i szybko rozwijającą się aglomeracją, także w skali całego kraju - mówi w rozmowie z Propertynews.pl. - Jestem przekonany, że jako inwestorzy mamy obowiązek dbać o rozwój miasta - zapewnia.

Przedsiębiorca podkreśla, że w swojej działalności zawsze stara się współpracować z lokalnymi urzędnikami. - Tylko odpowiednie kontakty na linii inwestor - samorząd mogą przyczynić się do rozwoju miasta i całego regionu - tłumaczy.

Jaglarz w swoich planach wychodzi jednak poza granice Górnego Śląska. W roku 2011, jako przedstawiciel firmy Rotaria SA, kupił warszawski biurowiec Alma przy ul. Marynarskiej 13. - Staram się zawsze wykorzystywać pojawiające się okazje. Uznaliśmy, że przejęcie tego obiektu będzie z naszego punktu widzenia opłacalne - powiedział.

Do tej pory Maciej Jaglarz rozwijał m.in. projekt biurowca Nowe Katowickie Centrum Biznesu, którego budowa zakończyła się pod koniec ubiegłego roku. Projekt inwestycji powstał na początku lat 90-tych. Kolejni właściciele nie mogli sobie poradzić z realizacją dużego biurowca. Do czasu aż nieruchomość przejął Maciej Jaglarz. Po kupnie szkieletu budynku w 2011 roku dokupił on sąsiednią działkę, przygotował projekt i dokończył budowę. Dziś Nowe Katowickie Centrum Biznesu to 13 tys. mkw. powierzchni biurowej, w którym swoją placówkę mają m.in.: bank PKO BP, BNP Paribas i Unilever.

  • 1
  • 2
  • 69 2013-09-05 13:32:26
    z tymi nowymi miejscami pracy to taki żart?
  • ArekB 2013-08-07 17:28:26
    Trzymam kciuki za inwestora, któremu nie obojętny jest los stolicy największej metropolii w kraju. Oby jak najwięcej było takich ludzi!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA