PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

King Sturge: w perspektywie 3-5 lat Polska będzie ważnym graczem na rynku usług BPO

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2011 13:19

King Sturge: w perspektywie 3-5 lat Polska będzie ważnym graczem na rynku usług BPO

W roli najemców powierzchni komercyjnych, w szczególności biurowych, coraz chętniej i częściej goszczą w naszym kraju firmy z sektora BPO (Business Process Outsourcing). Tomasz Buras, dyrektor działu najmu powierzchni biurowych z King Sturge twierdzi, że w perspektywie 3-5 lat Polska będzie bardzo ważnym graczem na rynku usług BPO.

REKLAMA

- Tego typu firmy zachęciła w Polsce dostępność tańszych powierzchni, a także niższe - nawet o 30-50 proc. - koszty funkcjonowania w tym regionie w porównaniu do krajów zachodnich. Poza tym polski rynek kusi stabilizacją polityczną i prawną. To wszystko będzie powodować napływ inwestycji w tym zakresie. Segment BPO jest specyficzny. Zwłaszcza w sytuacji kryzysowej zachowuje się odwrotnie niż większość graczy na rynku - tłumaczy Jacek Frejlich, prezes zarządu, Centrum Banku Śląskiego, gość Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Obecnie największa koncentracja usług sektora BPO występuje w Krakowie. 50 proc. powierzchni biurowych tu dostępnych zajmują właśnie firmy z sektora BPO. Jeśli chodzi o liczbę transakcji, dominuje Warszawa. Atrakcyjne z punktu widzenia takich spółek są również Wrocław i Trójmiasto.

- Potencjał do wzrostu inwestycji w sektorze BPO ma Polska wschodnia, w tym Lublin, Rzeszów, a także te regiony, gdzie funkcjonują centra akademickie. To jak ten rynek będzie się rozwijał, zależy jednak w dużej mierze od siły marketingu i działań lokalnych władz - uważa Jacek Frejlich.

Tomasz Buras z King Sturge zastanawia się jednak, jak długo firmy z tej branży będą chciały pozostać w swoich lokalizacjach? - Czy w perspektywie 5-7 lat nie będą chciały zmienić terenu działania? Co wówczas stanie się z zajmowanymi przez nich powierzchniami - pyta. Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA