PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

King Sturge: w perspektywie 3-5 lat Polska będzie ważnym graczem na rynku usług BPO

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2011 13:19

King Sturge: w perspektywie 3-5 lat Polska będzie ważnym graczem na rynku usług BPO

W roli najemców powierzchni komercyjnych, w szczególności biurowych, coraz chętniej i częściej goszczą w naszym kraju firmy z sektora BPO (Business Process Outsourcing). Tomasz Buras, dyrektor działu najmu powierzchni biurowych z King Sturge twierdzi, że w perspektywie 3-5 lat Polska będzie bardzo ważnym graczem na rynku usług BPO.

REKLAMA

- Tego typu firmy zachęciła w Polsce dostępność tańszych powierzchni, a także niższe - nawet o 30-50 proc. - koszty funkcjonowania w tym regionie w porównaniu do krajów zachodnich. Poza tym polski rynek kusi stabilizacją polityczną i prawną. To wszystko będzie powodować napływ inwestycji w tym zakresie. Segment BPO jest specyficzny. Zwłaszcza w sytuacji kryzysowej zachowuje się odwrotnie niż większość graczy na rynku - tłumaczy Jacek Frejlich, prezes zarządu, Centrum Banku Śląskiego, gość Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Obecnie największa koncentracja usług sektora BPO występuje w Krakowie. 50 proc. powierzchni biurowych tu dostępnych zajmują właśnie firmy z sektora BPO. Jeśli chodzi o liczbę transakcji, dominuje Warszawa. Atrakcyjne z punktu widzenia takich spółek są również Wrocław i Trójmiasto.

- Potencjał do wzrostu inwestycji w sektorze BPO ma Polska wschodnia, w tym Lublin, Rzeszów, a także te regiony, gdzie funkcjonują centra akademickie. To jak ten rynek będzie się rozwijał, zależy jednak w dużej mierze od siły marketingu i działań lokalnych władz - uważa Jacek Frejlich.

Tomasz Buras z King Sturge zastanawia się jednak, jak długo firmy z tej branży będą chciały pozostać w swoich lokalizacjach? - Czy w perspektywie 5-7 lat nie będą chciały zmienić terenu działania? Co wówczas stanie się z zajmowanymi przez nich powierzchniami - pyta. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA