PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kluczowe lokalizacje dla sektora BPO w Polsce

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 07 sie 2014 17:45

Ile firm i uczelni można znaleźć w Łodzi, Poznaniu i Trójmieście? Które z tych trzech miejsc jest najbardziej atrakcyjne dla branży outsourcingowej?

REKLAMA

Poznań od lat udowadnia, że jest w czołówce miast, w których rozwija się branża outsourcingowa. Obecnie w Poznaniu działa nie 4, jak miało to miejsce w lutym tego roku, a 6 firm i organizacji z sektora BPO (Outsourcing Procesów Biznesowych) - usług dla biznesu, wykorzystujących nowe technologie, zaawansowane rozwiązania i specjalistyczną wiedzę. Zwiększyła się także liczba Centrów Usług Wspólnych (SSC) z 18 w lutym 2014 r. do 22 w lipcu 2014 roku.

Wyższe wykształcenie można w Poznaniu zdobywać na 27 różnych uczelniach. Ich mury opuszcza każdego roku ok. 40 tys. absolwentów.

Dla sektora outsourcingu również Trójmiasto jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce. Największą uczelnią w Trójmieście jest Uniwersytet Gdański. Jego mury (i innych uczelni wyższych Trójmiasta) rok rocznie opuszcza blisko 26 tys. absolwentów. Część z osób wchodzących na rynek pracy to absolwenci podyplomowych studiów o tematyce BPO.Stanowią oni doskonałą kadrę dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Działa tu 195 tys. firm.

Natomiast Łódź jest jedną z nielicznych polskich aglomeracji, która ma wpisaną branżę BPO w strategię rozwoju miasta. Od wielu lat z powodzeniem jest tu realizowany projekt pod nazwą "Młodzi w Łodzi Językowzięci", którego celem jest dofinansowanie i rozwój znajomości języków wśród młodych pracowników. Z programu tego głównie korzystają pracownicy sektora outsourcingu.

Od roku 2007 trwa dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Łodzi. Miasto jest siedzibą takich organizacji jak: Infosys, SouthWestern, HP, Fujitsu, Telmon, Tate&Lyle i wielu innych. W mieście działają 22 uczelnie, studiuje na nich prawie 100 tys. osób, a rocznie wypuszczają 27 tys. absolwentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA