PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejna firma IT stworzy biuro w Lublinie

  • Autor: PAP
  • 16 paź 2014 14:01

Firma BLStream, zajmująca się m.in. tworzeniem oprogramowania dla firm, otworzyła oddział w Lublinie. Do końca 2018 r. planuje w nim zatrudnić 100 osób.

REKLAMA

To trzecie - po Szczecinie i Wrocławiu - centrum tej firmy w Polsce. Ma ona też swoje placówki w Niemczech - w Monachium i Regensburgu.

"Stabilny wzrost przez 15 lat (istnienia firmy - PAP) i otworzenie się na nowe rynki, także niemiecki, gwarantuje nam dalszy rozwój i do tego potrzebujemy nowych zespołów, stąd decyzja o zainwestowaniu w Lublinie" - powiedział wiceprezes BLStream ds. operacyjnych Piotr Anioła na środowej konferencji prasowej w Lublinie.

Lublin został wybrany m.in. ze względu na obecność wyższych uczelni, które kształcą informatyków. Jak powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk, obecnie na kierunkach związanych z branżą teleinformatyczną studiuje tu około dwóch tys. osób.

Prezydent podkreślił, że władze miasta starają się przyciągać inwestycje, które "trafiają w rynek pracy", a branża IT - zgodnie z przyjętą przez miasto strategią - jest priorytetowa. "Ta branża buduje innowacyjność gospodarki Lublina" - powiedział Żuk.

"W ostatnich latach nowi inwestorzy stworzyli ponad tysiąc miejsc pracy dla absolwentów informatyki. Liczymy, że do 2018 r. liczba ta zwiększy się o kolejne pięć tysięcy" - zaznaczył.

BLStream to firma z kapitałem fińskim. Istnieje od 1999 r. Obecnie zatrudnia 300 osób. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem zaawansowanych rozwiązań mobilnych, webowych, serwerowych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Ma klientów w Polsce Europie i USA - m.in. z branży telekomunikacyjnej, medialnej, bankowej.

W lubelskim oddziale początkowo zatrudnionych będzie kilka osób. Zatrudnienie ma systematycznie rosnąć - w 2018 r. pracę ma tu mieć ok. 100 osób. Pracować będą tu różni specjaliści, m.in. programiści Android, iOS, Java EE, Front-end, a także specjaliści kontroli jakości oprogramowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA