PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejna transakcja na warszawskim rynku nieruchomości biurowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 wrz 2012 11:25

Firma M8 Invest Sp. z o.o. kupiła od jednej ze spółek z grupy First Property biurowiec w Warszawie. To kolejna transakcja na warszawskim rynku nieruchomości biurowych w tym tygodniu.

REKLAMA

Dotychczas obiekt o powierzchni 7 tys. mkw. należał do jednej ze spółek z grupy First Property. Nieznana jest wartość transakcji.

Za pozyskanie inwestora oraz koordynację procesu sprzedaży nieruchomości odpowiadało BNP Paribas Real Estate Polska.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z First Property oraz MK8 Invest zakończonej transakcją biurowca. W przyszłości zamierzamy nadal rozwijać usługi polegające na doradztwie i pośrednictwie sprzedaży nieruchomości - powiedział Nigel Wade, Head of Advisory BNP Paribas Real Estate Polska.

Sprzedany budynek biurowy przy ul. Bacha został kupiony przez First Property w drugiej połowie 2007 r. od Polskiego Radia. Budynek jest w 100 procentach skomercjalizowany. Funkcjonuje w nim m.in. niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, trzy prywatne szkoły należące do fundacji Varsovia, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

First Property zarządza funduszami nieruchomości i jest aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Wielkiej Brytanii. W portfelu grupy w Polsce pozostaje 29 nieruchomości komercyjnych zlokalizowanych w całym kraju o łącznej wartości przekraczającej 300 milionów Euro.

MK8 Invest Sp. z o.o. to spółka, reprezentująca kapitał polski świadcząca usługi zarządzania aktywami. Firma zarządza nieruchomościami w Polsce, na które składają się powierzchnie biurowe oraz handlowe.

Przy sprzedaży sprzedającemu doradzała kancelaria J. i M. Bieniak, M. Wielhorski i M. Wojnar. Transakcję sfinansował Bank Pocztowy S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gurat 2012-11-26 12:01:22
    Jeszcze więcej działo się na rynku magazynów. Widzieliście ile hal Jartomu przejęto pod Warszawą? A to dopiero początek. Przejmowane są również kolejne nieruchomości magazynowe. Co będzie dalej? Rok może się zakończyć doskonale, ale na razie ciężko o wnioski. Niby zostało mało czasu, ale dojść może do wielu transakcji.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA