PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejne firmy wybierają Silesia Business Park

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 maj 2016 15:49

Kolejne firmy wybierają Silesia Business Park Silesia Business Park w Katowicach, mat. prasowe

Kolejne firmy wprowadzą się wkrótce do katowickiego kompleksu Silesia Business Park realizowanego przez Skanska Property Poland. Spółki Navo Orbico i Distribev Orbico oraz kancelaria prawna KSP Legal & Tax Advice zajmą łącznie ponad 3,2 tys. mkw. powierzchni w budynku B.

REKLAMA

Nowi najemcy dołączą do firmy Capgemini, która w tym roku wprowadziła się do Silesia Business Park B, zajmując połowę jego powierzchni. O przeprowadzce do nowoczesnego kompleksu zdecydowały dwie spółki z grupy Orbico, która jest dystrybutorem wielu znanych marek na rynku FMCG. Firmy Navo Orbico oraz Distribev Orbico wprowadzą się do budynku w sierpniu bieżącego roku. Łącznie zajmą powierzchnię niemal 2,7 tys.mkw., która stanie się nowym miejscem pracy dla ponad 350 specjalistów. 

W listopadzie, do grona najemców budynku B dołączy kancelaria prawna – KSP Legal & Tax Advice. Siedziba kancelarii znajdzie się na 4 piętrze budynku i zajmie powierzchnię ponad 500 mkw.

Podpisanie nowych umów najmu oznacza, że budynek B Silesia Business Park, znajdujący się przy ul. Chorzowskiej w Katowicach, jest już w ponad 80 proc. skomercjalizowany. 

– Katowice to miasto, które przez wielu Polaków wciąż jeszcze jest niedoceniane. Tymczasem zaufanie inwestorów jest najlepszym dowodem na to, że ten region ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Już teraz miasto jest jednym z najsilniejszych gospodarczo regionów kraju, szczególnie atrakcyjnym dla sektora usług dla biznesu. Jego przewagą jest przede wszystkim potencjał ludzki – w Katowicach studiuje ponad 100 tys. osób, które niebawem wejdą na tutejszy rynek pracy. Aż 98 proc. z nich posługuje się językami obcymi. To ogromny potencjał, przyciągający krajowych i zagranicznych inwestorów, którzy z powodzeniem rozwijają tutaj swój biznes – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków Skanska Property Poland.

Katowice są jednym z najbardziej perspektywicznych i najszybciej rozwijających się rynków biurowych w Polsce, szczególnie atrakcyjnym dla firm outsourcingowych. Według danych ABSL, tylko w latach 2013-2015, sektor usług dla biznesu aglomeracji katowickiej wzrósł aż o 40 proc., co jest jednym z najlepszych wyników w kraju. Katowice są też piątym miastem w Europie pod względem strategii przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich. Wyprzedza je tylko Manchester, Glasgow, Monachium i Lyon.1

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA