PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Komercjalizacja gdańskiego biurowca na finiszu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 01 mar 2018 15:59

Komercjalizacja gdańskiego biurowca na finiszu C200 Office

Komercjalizacja C200 Office jest na finiszu. Do grona najemców dołączyły firmy z branży morskiej – Nava i Baltec Marine. Nowi najemcy wprowadzą się do gdańskiego biurowca w czerwcu zajmując całe 5. piętro budynku.

REKLAMA

Po przekazaniu powierzchni dwóm nowym firmom poziom najmu w C200 osiągnie blisko 90 proc. 

Inwestycja Inopy, która powstała przez zrewitalizowanie budynku Stoczni Północnej, nawiązuje do morskiej tradycji miasta. C200 Office położony w centralnej części Gdańska, przy froncie wodnym, został oddany do użytku w 2016 r. Z okien biurowca rozpościera się widok na infrastrukturę stoczniową. Aktualnie powierzchnię biurową w C200 zajmuje jedna firma z branży morskiej –Allstars Engineering Poland, niebawem dołączą do niej dwie kolejne.

 Pierwszy z nowych najemców to Nava, obecne na rynku od ponad 25 lat biuro projektowe z branży okrętowej. Firma wyspecjalizowała się w inżynierii odwrotnej, kierując swoją ofertę głównie do armatorów poszukujących nowatorskich rozwiązań integracji systemów oczyszczania spalin i wód balastowych. W 2017 roku spółkę wyróżniono Diamentem Forbes’a jako jedną z najszybciej rozwijających się firm w województwie pomorskim.

– W związku z dynamicznym rozwojem potrzebowaliśmy nowej, większej siedziby. Zależało nam,aby nasz nowy dom odzwierciedlał zmiany, które w ostatnich latach przeszła nasza organizacja. Zrewitalizowany budynek Stoczni Północnej opowiada historię podobną do naszej – mówi Michał Migalski, prezes zarządu Nava.

Kolejną firmą, która w czerwcu dołączy do grona najemców C200 jest Baltec Marine specjalizująca się w realizacji projektów dla przemysłu morskiego związanych z budową i modernizacją wnętrz jednostek pływających, głównie luksusowych wycieczkowców. Spółka podpisała umowę najmu na  powierzchnię 768 mkw. 

–Decydując się na nową przestrzeń do działania i rozwoju naszej firmy, zależało nam na wygodnym i dobrze skomunikowanym miejscu zlokalizowanym w pobliżu terenów stoczniowych. Dlatego biurowiec C200 Office stał się dla nas oczywistym wyborem – mówi Michał Zemfler, Area Manager EU w spółce Baltec Marine –Wnętrza budynku nawiązują do jego morskiej tradycji, są także odpowiednio doświetlone, co było dla nas niezwykle ważne z uwagi na komfort naszych pracowników.

Branża morska to wiodąca dziedzina w strukturze polskiej gospodarki, a także jeden z wyróżników naszego regionu.Na Pomorzu można zaobserwować jej dynamiczny rozwój widoczny w dobrych wynikach odnotowanych przez trójmiejskie porty czy aktualnym ożywieniu branży stoczniowej. Każdego roku rośnie także liczba osób zatrudnionych w gospodarce morskiej.

– To, co przyciąga firmy z branży morskiej do C200 Office to z pewnością wyjątkowa historia tego zrewitalizowanego budynku oraz położenie przy samej Stoczni Gdańskiej. Nie bez znaczenia jest tu również dogodna lokalizacja biurowca. Bardzo nas cieszy, że coraz więcej firm postrzega C200 jako doskonałą przestrzeń do pracy – mówi Luiza Gruntkowska, prezes zarządu spółki Inopa.

C200 Office to budynek o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej 17,6 tys. mkw, położonej na 7 nadziemnych kondygnacjach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA