PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Konflikt o Adgar Park West: Adgar również chce arbitrażu

 • Autor: Propertynews.pl
 • 11 gru 2015 13:17

Konflikt o Adgar Park West: Adgar również chce arbitrażu Adgar Park West - generalny wykonawca, firma Awbud

W listopadzie 2015 r. Adgar złożył wezwanie na arbitraż w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie i obecnie oczekuje na rozpatrzenie sprawy - poinformowali serwis Propertynews.pl przedstawiciele firmy.

REKLAMA

Przypomnijmy, podobny wniosek do sądu arbitrażowego w ostatnich dniach złożył Awbud.

- Adgar, deweloper, właściciel oraz zarządca nieruchomości biurowych działający w Polsce od 1999 r., dąży do osiągnięcia porozumienia z firmą Awbud, generalnym wykonawcą modernizacji kompleksu biurowego Adgar Park West - zadeklarowała spółka Adgar w przesłanym oświadczeniu.

- Łączna wartość zakontraktowanych prac wynosi 29,8 mln zł (wraz z robotami dodatkowymi uzgodnionymi w trakcie realizacji projektu). Adgar zapłacił dotychczas Awbudowi łącznie 24,8 mln zł, co stanowi 83% całej wartości kontraktu. Zgodnie z umową kolejne 5% wartości kontaktu to kwota wstrzymana jako gwarancja prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, należna po 3 latach od ukończenia prac. Pozostała kwota stanowi przedmiot sporu między stronami ze względu na dużą ilość wad w wykonawstwie. Lista wad i usterek zestawiona przez Adgar liczy 94 strony - informuje Adgar.

Jednocześnie, jak zaznacza spółka Adgar, kwota do tej pory wypłacona przekracza wynagrodzenie przeznaczone dla podwykonawców Awbudu zaangażowanych w projekt. - Mimo tego Awbud nadal nie zapłacił podwykonawcom za wykonane i odebrane prace. W związku z tym Adgar podjął działania zmierzające do tego, aby podwykonawcy otrzymali należne wynagrodzenie. W tym celu Adgar podpisuje indywidualne porozumienia bezpośrednio z nimi. Zostało już podpisanych pierwszych osiem umów o łącznej wartości 2,2 mln zł - podano w komunikacie.

Jak zaznacza spółka, w listopadzie br. złożono wezwanie na arbitraż w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. - Spółka obecnie oczekuje na rozpatrzenie sprawy. Adgar jest gotów zaakceptować i wykonać orzeczenie Sądu Arbitrażowego - zadeklarowano.

Konflikt wokół budowy Adgar Park West trwa od kilkunastu tygodni. Jak już informowaliśmy, inwestor projektu, firma Adgar, wypowiedziała umowę wykonawcy. Z kolei Awbud złożyło żądanie zapłaty za realizację biurowca.

 • P. Matuszak Odzysk Długów 2015-12-19 00:28:27
  Jak zwykle w takich sytuacjach po tyłku dostają Podwykonawcy.
  Najczęściej zgłaszają się do nas właśnie po to aby odzyskać należne im od Generalnego Wykonawcy kwoty.
  Rzadziej odzyskujemy kwoty dla Generalnego Wykonawcy - zlecenia w zakresie odzyskiwania długów dla Inwestora to sprawy niezmiernie rzadkie.

  www.cdprofit.com.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA