PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Konflikt w Pimco. Jeden z założycieli żąda wypłaty 200 mln dolarów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 lis 2015 11:56

Konflikt w Pimco. Jeden z założycieli żąda wypłaty 200 mln dolarów Fot. Fotolia

Zawirowania prawne w globalnym funduszu Pimco. Jeden ze współzałożycieli podmiotu twierdzi, że firma uniemożliwiła mu skorzystanie z premii w wysokości 200 mln dolarów. Teraz obiecuje walkę o pieniądze.

REKLAMA

Pimco znany jest w Polsce przede wszystkim z transakcji przejęcia jednego z największych deweloperów, firmy Echo Investment. Wraz z Griffin Real Estate posiada 66 proc. udziałów.

Pacific Investment Management Co. ma problem na poziomie globalnym. Jeden ze współzałożycieli pracujący w firmie przez 43 lata, Bill Gross, złożył pozew do sądu w Los Angeles. Jego przedmiotem jest 200 mln dolarów.

Zdaniem Grossa firma nie wypłaciły mu premii za wyniki w wysokości 200 mln dolarów. Pimco jest innego zdania. Według zarządzających funduszem działania Billa Grossa są próbą uderzenia w reputację korporacji.

Bill Gross odszedł z Pimco w ubiegłym roku. Obecnie działa w innym funduszu inwestycyjnym - Janus Capital Group. Był przeciwny nowej strategii firmy - inwestycjom w projekty o podwyższonym ryzyku.

Pimco należy obecnie do firmy Allianz SE. Zarządza aktywami o wartości 1,5 bln dolarów.

  • andrzej 2015-11-14 19:53:42
    Echo tez oszukalo i nie chce zaplacic prowizji za uslugi 35 mln zl lokalnemu przedsiębiorcy. Sprawą tez poszla do sadu. Co za analogia...

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA