PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniec wielkiej historii Valada. Nowy gigant urośnie w siłę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lut 2017 17:21

Koniec wielkiej historii Valada. Nowy gigant urośnie w siłę CH Rondo

Cromwell Property Group, australijski fundusz REIT (Australian Real Estate Investment Trust) notowany na australijskiej giełdzie papierów wartościowych, ogłosił dzisiaj globalny rebranding, sygnalizujący zakończenie procesu integracji ze spółką Valad Europe.

REKLAMA

Od momentu nabycia europejskiej firmy zajmującej się zarządzaniem inwestycjami w roku 2015 fundusz Cromwell dbał o rozwój działalności i zwiększanie portfela nieruchomości, dodając do niego nowe mandaty i uruchamiając fundusz Cromwell European Cities Income Fund (CECIF), pierwszy europejski otwarty fundusz instytucjonalny Grupy związany z inwestycjami z segmentu „core”. Powiększona Grupa zapewnia teraz inwestorom z całego świata dostęp do znacznie większego zakresu strategii inwestycyjnych od „core” do „core+” i „opportunistic”.

- Nasza zwiększona skala, zasięg geograficzny i dostęp do kapitału przy udziale Cromwell-a, w połączeniu z naszymi osiągnięciami na terenie Europy w zakresie tworzenia wartości i zapewniania zysków opartych na różnych typach ryzyka w całym cyklu inwestowania w nieruchomości, zwiększyły nasze możliwości współpracy z inwestorami instytucjonalnymi z całego świata - powiedział David Kirkby, dyrektor generalny, Europa, Cromwell Property Group.

- Podstawą naszej działalności w Europie pozostają wykwalifikowane zespoły lokalnych specjalistów rynku nieruchomości zajmujących się pozyskiwaniem i przeprowadzaniem transakcji związanych z inteligentnym zarządzaniem inwestycjami w imieniu naszych klientów. To właśnie ta wyjątkowa wiedza korporacyjna i indywidualna stanowi integralny element naszego systemowego podejścia do inwestycji i jest kluczowa dla definiowania naszego „House View” w odniesieniu do najbardziej atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych w Europie - dodał.

- Po intensywnych ostatnich dwunastu miesiącach, w czasie, których sfinalizowaliśmy zakup siedmiu budynków biurowych w Polsce, wynajęliśmy ok. 280 mkw. w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w sektorze powierzchni biurowych, handlowych i logistycznych, przeprowadziliśmy refinansowanie o wartości 540 mln EUR i rozpoczęliśmy rozbudowę centrów handlowych Janki w Warszawie i Galerie Butovice w Pradze, nie zamierzamy zwalniać tempa i będziemy dalej się rozwijać pod marką Cromwell Property Group. O ile Polska i Czechy pozostają najważniejszymi i najbardziej znanymi rynkami nieruchomości w regionie, na horyzoncie pojawiają się również ciekawe możliwości inwestycyjne w segmencie „value-add” na Węgrzech i w Rumunii - dodał Karol Pilniewicz, dyrektor na Europę Środkową i Wschodnią.

Platforma zarządzania europejskimi funduszami Cromwell zarządza w ramach funduszy i mandatów aktywami nieruchomościowymi o wartości 3,3 mld EUR. Platforma obejmuje ok. 270 nieruchomości i 2900 najemców, zarządzanych przez lokalne zespoły, w skład których wchodzi ok. 180 osób zatrudnionych w 21 biurach w 13 krajach europejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA