PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniec ze stereotypami. Łódź jest warta inwestycji - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Łódź

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 lis 2015 10:35

Koniec ze stereotypami. Łódź jest warta inwestycji - relacja z sesji inauguracyjnej Property Forum Łódź Sesja „Łódź dziś i jutro”, która odbyła się w ramach Property Forum Łódź 2015

Łodzi i regionowi potrzebna jest promocja na dużą skalę. Niech wszyscy zobaczą inwestycyjny potencjał tego miasta – apelowali uczestnicy sesji „Łódź dziś i jutro”, która odbyła się w ramach Property Forum Łódź 2015.

REKLAMA

Łódź to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przechodzi niebywałą metamorfozę - z miasta z upadającym przemysłem włókienniczym w miasto dynamicznie otwierające się na nowoczesny biznes. - To miejsce, w którym zachodzą potężne zmiany, a ich kierunek wydaje się być właściwym - podkreślał Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny, Skanska Property Poland, firmy prowadzącej obecnie dwie inwestycje w okolicy Nowego Centrum Łodzi.

Mniejszy entuzjazm okazują łódzcy przedsiębiorcy. - Zgadzam się, że miasto ma znakomite perspektywy, jednak brakuje tu przemyślanych inwestycji. Jesteśmy zlokalizowani w pobliżu skrzyżowania autostrad, ale nie mamy infrastruktury, która pozwoliłaby w efektywny sposób wykorzystać nasze położenie - uważa Robert Jaruga, prezes EKO-VIT. - W mojej opinii miasto mogło lepiej wykorzystać środki unijne.

Jednak Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International, podkreśla, że obecne inwestycje w mieście mają pozytywny wydźwięk wśród inwestorów. - Wraz z remontem trasy W-Z wykonano kilka innych zmian, np. centrum przesiadkowego. Nasi partnerzy zaczęli postrzegać Łodź, jako miasto zmieniające się i z sukcesem rewitalizujące tkankę miejską. Potwierdzają to dane dotyczące potrzeb rynkowych i aktywności deweloperów.

W 2013 roku sumaryczne zapotrzebowanie na powierzchnię biurową oscylowało wokół 25 tys. mkw., w 2014 r. było to ok. 45 tys. mkw., a w tym roku, do października, już 30 tys. mkw., nie licząc jednej transakcji wynajmu przez mBank w Nowym Centrum Łodzi. - To pokazuje, że zapotrzebowanie na produkty inwestycyjne, w tym powierzchnie biurowe sukcesywnie rośnie – mówił Marcin Włodarczyk.

O pozytywnym postrzeganiu miasta mówił również Artur Wojtkiewicz, Venture Partner, Head of Technical Team Griffin Real Estate, która dysponuje 7 ha gruntów na terenie Fabryki Scheiblera i zamierza je przeznaczyć pod budowę wielofunkcyjnego kompleksu. - Zmiany są bardzo duże. Łodzianie może ich nie zauważają, ale zewnętrzni inwestorzy widzą przemiany i inwestycje, które poprawiają wizerunek Łodzi. To zaczyna być bardzo ciekawa lokalizacja. Brakuje wiary łodzian w miasto. Mam nadzieję, że percepcja mieszkańców wkrótce się zmieni.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA