PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kraków i Katowice to największe w Polsce zagłębie kadr dla sektora BPO

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 lis 2013 12:30

40 proc. wszystkich firm z branży centrów usług działających w Polsce wybrało na miejsce prowadzenie swojego biznesu Kraków. Zdaniem Andrzeja Zdebskiego, prezesa Krakchemia SA, pozycja stolicy Małopolski na światowej mapie outsourcingu usług dla biznesu wydaje się niezagrożona w najbliższym czasie. Miasto wygrywa wyścig o pozyskanie zagranicznych inwestycji jakością życia i dostępnością wykwalifikowanej kadry.

REKLAMA


Zdaniem Andrzeja Zdebskiego w dalszej perspektywie rozwój sektora usług dla biznesu w Krakowie trzeba rozpatrywać wspólnie z możliwościami, jakie niesie bliskość Katowic. - O tym, że centra usług rozwijają na danym obszarze decyduje nie tylko dostępność powierzchni, jej jakość i cena, ale również to, kto będzie w nich pracował. Kraków razem z Katowicami stanowi obecnie największe zagłębie w Polsce dobrze wykształconych ludzi do pracy w centrach usług. To będzie kluczowy atut w jeszcze dość długiej perspektywie - uważa Andrzej Zdebski.

Według prezesa Krakchemii w celu budowania przewagi regionu na światowej mapie destynacji dla sektora outsourcingu usług biznesowych potrzebna jest dobra współpraca obu ośrodków, ale ta kooperacja jest procesem naturalnym. Zarówno w Katowicach jak i Krakowie rozwija się przestrzeń biurowa. - Jest także rozmowa na temat szerszej współpracy. Regiony zawsze będą ze sobą konkurować, ale dialog na pewno jest niesłychanie istotny - ocenia Zdebski.

W jego opinii w najbliższym czasie będzie także widoczna specjalizacja tych regionów. Dzieje się już tak np. w segmencie magazynowym. - Wydaje się, że Katowice ze względu na skomunikowanie i dostępność terenów inwestycyjnych są znacznie lepszym miejscem pod tego typu projekty niż Kraków, choć uważam że stolica Małopolski może w tym obszarze rywalizować, choć Katowicom należy pozostawić pozycję lidera w tym zakresie - mówi prezes Krachemii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA