PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kraków i Katowice to największe w Polsce zagłębie kadr dla sektora BPO

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 lis 2013 12:30

40 proc. wszystkich firm z branży centrów usług działających w Polsce wybrało na miejsce prowadzenie swojego biznesu Kraków. Zdaniem Andrzeja Zdebskiego, prezesa Krakchemia SA, pozycja stolicy Małopolski na światowej mapie outsourcingu usług dla biznesu wydaje się niezagrożona w najbliższym czasie. Miasto wygrywa wyścig o pozyskanie zagranicznych inwestycji jakością życia i dostępnością wykwalifikowanej kadry.

REKLAMA


Zdaniem Andrzeja Zdebskiego w dalszej perspektywie rozwój sektora usług dla biznesu w Krakowie trzeba rozpatrywać wspólnie z możliwościami, jakie niesie bliskość Katowic. - O tym, że centra usług rozwijają na danym obszarze decyduje nie tylko dostępność powierzchni, jej jakość i cena, ale również to, kto będzie w nich pracował. Kraków razem z Katowicami stanowi obecnie największe zagłębie w Polsce dobrze wykształconych ludzi do pracy w centrach usług. To będzie kluczowy atut w jeszcze dość długiej perspektywie - uważa Andrzej Zdebski.

Według prezesa Krakchemii w celu budowania przewagi regionu na światowej mapie destynacji dla sektora outsourcingu usług biznesowych potrzebna jest dobra współpraca obu ośrodków, ale ta kooperacja jest procesem naturalnym. Zarówno w Katowicach jak i Krakowie rozwija się przestrzeń biurowa. - Jest także rozmowa na temat szerszej współpracy. Regiony zawsze będą ze sobą konkurować, ale dialog na pewno jest niesłychanie istotny - ocenia Zdebski.

W jego opinii w najbliższym czasie będzie także widoczna specjalizacja tych regionów. Dzieje się już tak np. w segmencie magazynowym. - Wydaje się, że Katowice ze względu na skomunikowanie i dostępność terenów inwestycyjnych są znacznie lepszym miejscem pod tego typu projekty niż Kraków, choć uważam że stolica Małopolski może w tym obszarze rywalizować, choć Katowicom należy pozostawić pozycję lidera w tym zakresie - mówi prezes Krachemii.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA