PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kraków umacnia pozycję na polskim rynku biurowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sty 2017 09:18

Kraków umacnia pozycję na polskim rynku biurowym Astris w Krakowie

Dalszy wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Krakowa oraz rosnące wymagania najemców – takie są prognozy na rok 2017 dla krakowskiego rynku nieruchomości biurowych.

REKLAMA

Raporty dotyczące rynku outsourcingu i centrów usług w Polsce potwierdzają ciągły wzrost znaczenia tego sektora, co powinno korzystnie wpłynąć na dalszy rozwój rynku biurowego, efektem tego jest najniższy w Polsce poziom pustostanów i stale rosnąca aktywność najemców.

- Polski rynek nieruchomości komercyjnych jest dojrzały i wciąż się rozwija. Bardzo atrakcyjny inwestycyjnie jest Kraków, drugi największy i zarazem najszybciej rozwijający się rynek biurowy w Polsce - komentuje Julie Archambault, starszy negocjator Cushman & Wakefield.

- Miasto szybko przeistoczyło się z regionalnego rynku w międzynarodową lokalizację biznesową przyciągającą największe globalne firmy, które coraz częściej decydują się na założenie swoich centrów usług wspólnych właśnie w Krakowie. Dzięki rozwiniętemu rynkowi pracy oraz dużej liczbie wykwalifikowanych absolwentów wyższych uczelni miasto zyskało opinię najlepszej lokalizacji dla rozwoju sektora usług i branży BPO/SSC. A nowoczesny, komfortowy budynek biurowy to ważny atut w procesie poszukiwania pracownika - dodaje Julie Archambault.

Duża konkurencja na rynku biurowym powoduje wzrost wymagań najemców, którzy oczekują już nie tylko wysokiego standardu i dobrej lokalizacji, ale także atrakcyjnie zaaranżowanej powierzchni biurowej, zaawansowanych technologii i ekologicznych rozwiązań.

- Budynek Astris w Krakowie już na etapie projektu został zaplanowany jako obiekt nowoczesny i proekologiczny; posiada certyfikat ekologiczny LEED Gold i oferuje liczne udogodnienia, które doceniają najemcy, jak np. Zurich Insurance Company Ltd. (spółka akcyjna) - oddział szwajcarskiej grupy ubezpieczeniowej, który podpisał z nami umowę najmu na blisko tysiąc mkw. powierzchni biurowej - komentuje Jarosław Betka, Astris.

– Budynek wyposażony zostanie także w energooszczędny system oświetlenia, oszczędzające wodę toalety, a także prysznice i szatnie dla pracowników, którzy coraz częściej dojeżdżają do pracy rowerem. Dodatkowo na ostatnim piętrze i na dachu budynku powstaną tarasy – miejsce relaksu dla przyszłych pracowników. W rozmowach z nami najemcy zgodnie potwierdzają to, że na rynku biurowym liczy się nie tylko znakomita lokalizacja, jak w przypadku Astris, ale także klasa budynku, elastyczność aranżacji, infrastruktura techniczna oraz wysokiej jakości wykończenia wnętrz, które gwarantują komfortową przestrzeń do pracy. Wszystkie te elementy zapewnia Astris – dodaje Jarosław Betka.

Astris dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowej, funkcjonalnej powierzchni biurowej w Krakowie, w największym regionalnym mieście w Polsce. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest w drugim kwartale 2017 roku. Komercjalizacją obiektu zajmuje się międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Biurowiec Astris będzie składał się z dziewięciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych. W budynku powstanie parking dla 169 samochodów i 80 miejsc rowerowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA