PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Krakowski biurowiec wynajęty w całości przez jedną firmę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 gru 2015 09:28

Krakowski biurowiec wynajęty w całości przez jedną firmę CH 2M

Firma CH2M wynajęła cały budynek w pierwszej inwestycji biurowej, realizowanej przez lokalnego dewelopera 3One przy ulicy Marii Konopnickiej 31 w Krakowie.

REKLAMA

W związku z intensywnym rozwojem międzynarodowa firma inżynierska CH2M wynajęła 13,4 tys. mkw. w nowo powstającym biurowcu w Krakowie, który będzie nosić nazwę CH2M Center należącym do inwestora 3One.

Eksperci Knight Frank reprezentowali najemcę, natomiast właściciela budynku wspierała firma doradcza CBRE. Nad prawidłowym przebiegiem transakcji pod kątem prawnym czuwała kancelaria Crido Legal.

Firma CH2M podjęła decyzję o stworzeniu pierwszego na świecie Globalnego Centrum Inżynieryjnego oraz rozwoju Centrum Usług Wspólnych w Krakowie. W związku z planami zatrudnienia dodatkowych 800 osób do 2017 r. firma przeniesie się do nowej lokalizacji w Krakowie. W nowym biurze firma będzie docelowo zatrudniać ponad 1200 osób tworząc tym samym drugie co do wielkości biuro CH2M na świecie.

- Wysoki popyt na powierzchnie biurowe dyskontują deweloperzy, którzy realizują ponad 20 projektów biurowych na tym rynku. W efekcie na koniec tego roku całkowite zasoby biurowe w Stolicy Małopolski przekroczą 750 tys. mkw. W przyszłym roku mogą się powiększyć o ponad 100 tys. mkw. Zainteresowanie ze strony obecnych, jak i potencjalnych najemców, z którymi się spotykamy na co dzień napawa optymizmem, który jest potwierdzony wysokim udziałem umów pre-let. Nie spodziewamy się zatem diametralnego wzrostu wskaźnika pustostanów, który na koniec III kwartału wynosił 4 proc. – komentuje Monika Sułdecka-Karaś, dyrektor regionalny i partner Knight Frank, kierująca oddziałem firmy w Krakowie.

- Kraków od kilku lat posiada najniższy współczynnik powierzchni niewynajętych, obserwujemy coraz więcej transakcji biurowych powyżej 10 tysięcy mkw. w tym konsolidacje. Przemyślane, cechujące się dobrą, centralną lokalizacją i nowoczesną architekturą, projekty biurowe w Krakowie, to produkt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców. Jest to jeden z kluczowych powodów, dla których firmy takie jak CH2M decydują się na wynajem nowoczesnej powierzchni, nawet przed zakończeniem budowy inwestycji - tłumaczy Kamil Tyszkiewicz, Associate Director, Dział Powierzchni Biurowych, Region Północny, CBRE.

Budynek biurowy CH2M Center to pierwsza inwestycja z sektora biurowego, realizowana przez krakowskiego dewelopera 3one. CH2M Center zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA