PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Książka popytu na akcje PHN pokryta w całości

  • Autor: PAP
  • 03 lut 2013 20:21

Książka popytu na akcje PHN w trwającym do poniedziałku book-buildingu jest już pokryta w całości przy cenie 20 zł - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Do zamknięcia zapisów cena może jeszcze wzrosnąć, ale ostateczna cena zostanie ustalona bliżej dolnej granicy przedziału, wynoszącego 20-26 zł.

REKLAMA

"Książka popytu jest już pokryta w całości. Są oferty na różnych poziomach cen. Ostateczna cena zapewne będzie bliżej dolnej granicy ustalonego przedziału cenowego, ale jeszcze za wcześnie na rozstrzygnięcia" - powiedziało PAP źródło rynkowe.

"Książka jest pokryta po cenie z dolnej granicy przedziału. Trzeba pamiętać, że wszystko jednak rozstrzygnie się w poniedziałek, może cena zostanie lekko podciągnięta, a może dojdzie do redukcji zapisów przy cenie 20 zł" - powiedział inny rozmówca PAP.

Z wcześniejszych informacji PAP wynika, że przedział cenowy akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości na potrzeby budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych został ustalony na 20-26 zł. W prospekcie zapisano, że przedział może być w trakcie oferty zmieniony, ale prawdopodobnie nie będzie to konieczne.

Zapisy na akcje w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędą się od 5 do 7 lutego, a przewidywany debiut spółki na GPW ma nastąpić nie później niż 13 lutego.

W piątek kończą się natomiast zapisy na akcje PHN w transzy inwestorów indywidualnych. Przeznaczono dla nich do 15 proc. oferty, z możliwością zwiększenia puli akcji do 25 proc. Inwestor indywidualny może złożyć zapis na maksymalnie 1500 akcji PHN. Cena maksymalna akcji PHN dla inwestorów indywidualnych została ustalona na 26 zł.

W ramach oferty Skarb Państwa oferuje do 10.846.000 istniejących akcji PHN, stanowiących do 25 proc. kapitału zakładowego. Obecnie jedynym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa, który posiada 43.384.003 akcje, stanowiące 100 proc. jej kapitału.

Zgodnie z zapowiedziami wiceministra skarbu Pawła Tamborskiego, Ministerstwo Skarbu Państwa planuje jesienią bądź zimą pozyskać inwestora branżowego dla Polskiego Holdingu Nieruchomości wskutek czego zmniejszy swój udział w akcjonariacie spółki do 20-25 proc. Najbardziej preferowanym przez resort skarbu scenariuszem jest taki, że pozostanie on mniejszościowym akcjonariuszem PHN, z udziałem na poziomie 20-25 proc. Byłby to udział na tyle mały, że resort skarbu nie miałby kontroli operacyjnej, ale na tyle duży, żeby zachować sobie kontrolę blokującą. Docelowo MSP zakłada całkowite wyjście z akcjonariatu PHN.

Podstawowym przedmiotem działalności PHN jest zarządzanie portfelem 150 nieruchomości, wycenionym na około 2,1 mld zł. W jego skład wchodzi 305,4 tys. m kw. GLA powierzchni najmu brutto (łącznie handlowej, biurowej, logistycznej, mieszkaniowej i innej), 46,2 tys. m kw. łącznej powierzchni użytkowej mieszkalnej (gotowej i w realizacji) i 1.185,7 ha nieruchomości gruntowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA