PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kto dołączy do Google i Moxy? Praga czeka na innowatorów i białe kołnierzyki

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 mar 2017 16:30

Kto dołączy do Google i Moxy? Praga czeka na innowatorów i białe kołnierzyki mat.pras.

Od dłuższego czasu główna oś dyskusji o lokalizacji biura w Warszawie toczy się wokół tego, czy lepiej wybrać Służewiec Przemysłowy, czy konkurencyjną Wolę. Coraz częściej jednak najemcy szukają alternatywnych projektów, które pozwolą im wyłamać się z tego nurtu...


REKLAMA

Nie każda firma odnajdzie się w wielopiętrowym budynku lub nowoczesnej wysokiej wieży ze szkła i stali, w okolicy zdominowanej przez wiele podobnych projektów. Są najemcy, którzy poszukują przestrzeni o odmiennym charakterze, będącej dodatkowym źródłem inspiracji dla rozwoju biznesu. Interesującą alternatywą biurową dla firm innowacyjnych staje się Praga.

Dzielnica, która przechodzi obecnie dynamiczny rozkwit już teraz stanowi przedmiot rosnącego zainteresowania inwestorów i deweloperów.

- Na obszarze wyznaczonym przez administracyjne granice dzielnic Praga Północ i Praga Południe dostępnych jest już ponad 160 tys. mkw. powierzchni biurowej, a prawie 40 tys. mkw. zostanie oddanych do użytku w najbliższym czasie. Jeżeli uda się skutecznie rozwiązywać kwestie własnościowe poszczególnych działek, trend wzrostowy będzie się utrzymywał. Argumentów jest co najmniej kilka – mówi Łukasz Jędrychowski, Senior Property Broker Nuvalu Polska.

Niepowtarzalne obiekty

Prawobrzeżna część Warszawy nie uniknęła zniszczeń wojennych, ale ich skala była nieporównywalnie mniejsza niż w innych dzielnicach miasta. Na Pradze nadal można odnaleźć całe kwartały ulic, ponad stuletnie domy i obiekty poprzemysłowe oraz historyczne, unikalne układy urbanistyczne.

Przykładem może być dawna Warszawska Fabryka Wódek przy ulicy Ząbkowskiej – na jej terenie trwa wyjątkowy projekt rewitalizacji. Tutaj powstaje wielofunkcyjny Koneser, który zaoferuje kilkadziesiąt tys. mkw. powierzchni biurowej, apartamenty, strefę handlowo-usługową z ponad 30 restauracjami i kawiarniami, centrum konferencyjne, hotel Moxy Warsaw Praga oraz jedyne na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Takie obiekty są często poszukiwane przez firmy innowacyjne, kreatywne lub z sektora nowych technologii.

Przestrzeń dla sztuki i kulinariów

Wsparcie finansowe i inwestycje, zarówno publiczne jak i prywatne, pozwalają na powrót do korzeni i intensywny rozwój kultury. Koncerty, spotkania poetyckie, pokazy artystyczne i wystawy odbywają się m.in. podczas letnich festiwali „Otwarta Ząbkowska” czy w ramach działalności Soho Factory. Praga kusi także wyjątkową ofertą kulinarną. To wszystko bardzo pozytywnie wpływa na odbiór tego rejonu miasta także poza granicami Polski.

  • 1
  • 2
  • kibic 2017-03-23 20:59:33
    Coś mi się wydaje że niebawem czekają nas na Pradze kolejne dobre informacje! Koneser to mega fajne miejsce i świetnie skomunikowane dlatego tak prestiżowe marki nie wybrały mordoru tylko Pragę! Jestem również bardzo ciekaw i liczę na kolejne znane korporacje z nowymi miejscami pracy dla mieszkańców stolicy a przede wszystkim Pragi!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA