PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kto korzysta na sąsiedztwie z nowoczesnym biurowcem?

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 lut 2016 13:59

Kto korzysta na sąsiedztwie z nowoczesnym biurowcem? OVO Wrocław

Wrocław to jeden z najsilniej rozbudowujących się ośrodków biurowych w Polsce. W stolicy Dolnego Śląska, jak wyliczyła w swoim raporcie firma Cushman&Wakefield, jest już 116 nowoczesnych biurowców o łącznej powierzchni 676 tys. mkw.

REKLAMA

W samym 2015 roku przybyło 81,6 tys. nowoczesnych powierzchni biurowych, a do końca 2016 roku powierzchnia ma wzrosnąć o kolejne 131 tys. mkw. To oznacza, że roczna podaż zwiększy się aż o 19 proc.

- W ostatnim czasie we Wrocławiu powstało wiele budynków biurowych i zauważamy tu zróżnicowanie zarówno pod względem lokalizacji, jak i pomysłu na inwestycję. W centrum miasta powstają budynki oprócz biur oferujące również handel i usługi albo zlokalizowane w pobliżu centrów handlowych. W dalszej odległości wyrastają budynki wyłącznie z powierzchniami biurowymi, mogą powstawać nawet biurowe dzielnice – mówi Krzysztof Jabłoński z Iglica Nieruchomości. – Na przykładzie Wrocławia można pokazać wady i zalety tych rozwiązań.

Budowanie pojedynczych biurowców w różnych lokalizacjach w mieście przyczynia się do zróżnicowanie architektonicznego, biznesowego i handlowego całej okolicy. Otoczenie w sposób naturalny korzysta na tym, bo ruch nie zamiera po południu. Infrastruktura drogowa i komunikacja jest dobrze rozwinięta, istnieje też możliwość wynajęcia okolicznych mieszkań pracownikom biur
Natomiast dzielnice biurowe służą przede wszystkim firmom tam funkcjonującym – biznes napędza biznes. Duża rozpoznawalność miejsca podnosi również prestiż danej lokalizacji.

Niestety, ogromną wadą w tych dzielnicach może być słabo rozwinięta infrastruktura, brak miejsc parkingowych, zakorkowane ulice dojazdowe w godzinach szczytu. Warszawa ma już swój biurowy "Mordor" na Mokotowie. We Wrocławiu trudno wskazać tak jednoznaczny przykład, ale koncentracja biurowców następuje choćby w sąsiedztwie ulicy Strzegomskiej i Robotniczej. Na szczęście deweloperzy szukają pojedynczych, za to lokalizacyjnie bardzo dobrych miejsc w centrum.

- Alternatywą dla intensywnej zabudowy biurowej są obiekty typu mixed-use, które łączą różne funkcje użytkowe – mieszkalne, biurowe czy handlowo-usługowe. Wówczas korzystają na tym nie tylko firmy, ale także mieszkańcy miasta – mówi Krzysztof Jabłoński. – Dobrymi przykładami będą tutaj Silver Tower Center czy OVO Wrocław. Budynki łączą zalety i niwelują wady obu rozwiązań.

OVO Wrocław specjalnie został zaprojektowany jako budynek wielofunkcyjny, a także otwarty na mieszkańców. Oprócz biur znajdą się tu lokale handlowo-usługowe, centrum fitness z basenem i spa, restauracje, kawiarnie, a nawet kasyno. Pracownicy będą mieli dostęp także do usług hotelu DoubleTree by Hilton. Jednocześnie OVO Wrocław nie będzie odgrodzony od zwykłych mieszkańców. Jego wewnętrzne patio będzie pełniło funkcję miejsca spotkań – biznesowych, kulturalnych, międzyludzkich. Atutem jest też lokalizacja w centrum miasta.

- Ideą OVO Wrocław było stworzenie przestrzeni przyjaznej ludziom. To miejsce, które ma żyć przez całą dobę. Jest więc dobrze skomunikowane, a także zapewnia ogromny komfort, zarówno pracy, jak
i rozrywki czy mieszkania – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA