PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lastadia Office Building z zielonym certyfikatem

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lis 2015 13:42

Lastadia Office Building z zielonym certyfikatem Lastadia Office Building

Biurowiec Lastadia Office w Szczecinie otrzymał certyfikat BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą w kategorii Budynek (Asset Management) oraz oceną doskonałą w kategorii Jakość Zarządzania (Building Management). Certyfikację BREEAM biurowca Lastadia Office w Szczecinie przeprowadził Dział Zarządzania Projektami Savills.

REKLAMA

Lastadia Office Building o powierzchni 13 569 mkw. to biurowiec klasy A zlokalizowany w Szczecinie. Deweloperem i zarządcą obiektu jest spółka SGI, która specjalizuje się w budowie apartamentów, mieszkań i obiektów biurowych na terenie całej Polski.

- Cieszymy się z uzyskanej wysokiej oceny Lastadia Office. Jako właściciel budynku i jego zarządca dokładamy wszelkich starań, aby nasz biurowiec funkcjonował zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i był przyjazny jego użytkownikom i środowisku. Pomimo wielu trudności ze skompletowaniem dokumentacji, proces certyfikacji, który przeprowadzał Savills, przebiegł bardzo sprawnie - mówi Mirosław Ziółkowski, dyrektor biura rozwoju SGI SA.

Savills wspierał spółką SGI także w procesie przygotowania nieruchomości do certyfikacji: wdrożył  strategię uzyskania certyfikatu, która zawierała analizę możliwej punktacji oraz związanych z tym szans, wyzwań, kosztów i korzyści. W zakres prac weszły m.in.: audyt techniczny, szczegółowa analiza energetyczna, przygotowanie i zarządzanie dokumentacją certyfikacyjną - wyjaśnia Milena Sikora, senior portfolio manager i licencjonowany asesor BREEAM International i BREEAM In-Use z Savills.

Inwestycja Lastadia Office została oddana do użytkowania w 2013 roku w Szczecinie przy ul. Zbożowej 4, w prestiżowej lokalizacji bezpośrednio nad Odrą, na terenie tzw. Łasztowni (niem. Lastadie). W najbliższym sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP oraz PKS, liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz bogate zaplecze gastronomiczne.

 

 

 

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA