PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Leszek Czarnecki negocjuje sprzedaż LC Corp

  • wnp.pl
  • 11 wrz 2017 19:18

Leszek Czarnecki negocjuje sprzedaż LC Corp Leszek Czarnecki, fot. materiały prasowe

Leszek Czarnecki negocjuje sprzedaż wszystkich akcji w spółce deweloperskiej LC Corp - poinformował w komunikacie Open Finance. Wartość transakcji może przekroczyć 470 mln zł.

REKLAMA

Jak wynika z komunikatu, Open Finance przyłączył się 11 września 2017 roku do toczących się negocjacji. Sprzedającymi są Leszek Czarnecki, LC Corp BV z siedzibą w Amsterdamie, Getin Noble Bank i Open Life TU Życie S.A. Kupującym jest konsorcjum domów maklerskich, składające się z Mercurius Dom Maklerski sp. z o.o., mBank S.A. i Trigon Dom Maklerski S.A.

Umowa dotyczy oferowania i plasowania wszystkich posiadanych przez sprzedających akcji LC Corp S.A. Posiadają oni 51,17 % ogólnej liczby głosów LC Corp i 51,17 % jej kapitału zakładowego.

Miałyby one zostać sprzedane w drodze transakcji pakietowych po cenie nie niższej niż 2,05 zł za jedną akcję. Oznacza to więc, że wartość transakcji może przekroczyć 470 mln zł.

LC Corp to giełdowy deweloper realizujący inwestycje komercyjne i mieszkaniowe w sześciu największych miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Łodzi. Spółka zarządza obecnie ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowych. Jej flagową inwestycją jest wrocławski Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce, licząc do dachu.

Na informację o zamiarze sprzedaży przez Leszka Czarneckiego wszystkich posiadanych przez niego akcji LC Corpu, natychmiast zareagowali inwestorzy. Spółka zaliczyła w ten dzień jedną z największych zwyżek (+7,4 proc.). Analityków nie dziwi reakcja rynku. Ich zdaniem, spółka jest w bardzo dobrej kondycji, a inwestorów cieszy wyjście L. Czarneckiego z akcjonariatu.

Leszek Czarnecki jest obecnie szóstym najbogatszym Polakiem. Jego majątek wyceniany jest na ponad 3,5 mld zł. Jednak jego imperium jednak ostatnio musi borykać się z trudnościami. Wchodzący w jego skład Getin Noble Bank zaliczył mało udany rok. W 2016 r. odnotował 42,34 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 44,17 mln zł zysku rok wcześniej - wynika z raportu banku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA