PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Letia Business Center już pnie się w górę. Ma dofinansowanie z UE

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 sie 2011 08:38

Letia Business Center już pnie się w górę. Ma dofinansowanie z UE

Infrastruktura biurowa o powierzchni ponad 8 000 mkw. już niebawem będzie służyć przedsiębiorcom w Legnicy. Dzięki zaangażowaniu spółki KGHM Letia oraz wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej i budżetu państwa pnie się w górę Letia Business Center.

REKLAMA

Na placu budowy trwają prace nad górującą nad całym obiektem szklana kopułą, która ma stać się wizytówką KGHM Letia. To jedyna tego typu konstrukcją w Polsce. Jej wysokość wynosi 19 m, a powierzchnia całkowita to 800 mkw. Konstrukcja kopuły wsparta jest na 4 żelbetowych słupach, które stoją na szesnastu palach wpuszczonych w grunt na głębokość 11 m. Do jej wykonania użytych zostanie 70 ton stali. Na uwagę zasługują również szyby, które są nieregularnych kształtów i prawie każda z nich jest inna.

- Mamy nadzieję stworzyć w tym miejscu tętniące życiem centrum biurowo-konferencyjno-wystawiennicze. Obiekt planujemy wykorzystać w każdym calu, prestiżowa powierzchnia biurowa to tylko jeden z elementów budynku. Pod szklaną kopułą, znajdzie się przestrzeń wystawiennicza o powierzchni ponad 470 mkw., którą planujemy zagospodarować na wiele różnych sposobów - informują inwestorzy.

Atutem będą dodatkowe funkcje kompleksu w postaci pokoju przedsiębiorczości, pracowni komputerowej, innowacyjnej pracowni rapid prototyping, sal konferencyjnych, powierzchni wystawienniczej, restauracji i pokoi gościnnych.

- Specjalnie dla młodych rozwijających się przedsiębiorców przygotowaliśmy ofertę w "pokoju przedsiębiorczości", gdzie możliwe będzie wynajęcie po preferencyjnych cenach stanowiska pracy. W LBC znajdzie się również pracownia komputerowa mieszcząca do 25 użytkowników, w której skorzystać będzie można ze sprzętu komputerowego podłączonego do Internetu - czytamy dalej.

- Z myślą o innowacyjnych przedsiębiorcach, pracowniach konstruktorskich, potrzebach grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., zainteresowanych najnowszymi technologiami utworzona zostanie w LBC pracownia szybkiego drukowania zwana inaczej rapid prototyping czy stereolitografią. Technologia drukowania trójwymiarowego polega na fizycznym drukowaniu zaprojektowanych modeli i produktów. Dzięki czemu wizja danego przedmiotu zmienia się w prototyp realnego produktu. Wyżej wymieniona technologia jest doskonałym rozwiązaniem ograniczenia kosztów projektowania i wdrażania nowych wyrobów dodaje Lidia Ciesielska, prezes zarządu.

Naszą ambicją jest, aby w najbliższych latach, LBC stało się ważnym miejscem na mapie obiektów konferencyjnych w Polsce - dodaje Piotr Urbaniak. - Rozpoczęliśmy nawiązywanie kontaktów z firmami szkoleniowymi, organizatorami konferencji i seminariów z całej Polski.
Pierwsza konferencja w obiekcie odbędzie się już za kilkanaście miesięcy w nowoczesnych salach konferencyjnych. W naszych zamierzeniach znajduje się organizacja wielu eventów biznesowych oraz kulturalnych, którymi chcemy zainteresować nie tylko lokalną społeczność. Ważnym elementem funkcjonowania obiektu będzie organizacja wydarzeń okolicznościowych przez naszych akcjonariuszy tj. KGHM Polska Miedź, Urząd Marszałkowski, Politechnika Wrocławska - wyjaśnia.

W kompleksie znajdzie się restauracja obsługująca zarówno firmy ulokowane w LBC, jak i zapewniająca catering uczestnikom organizowanych tam wydarzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA