PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lingwiści najlepszym aktywem Łodzi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 sty 2016 11:15

Lingwiści najlepszym aktywem Łodzi Łódź jest jednym z największych centrów outsourcingu w Polsce. W tej branży zatrudnionych jest już ponad 11 tys. osób.

Walka o inwestorów między polskimi miastami staje się coraz ostrzejsza. Aglomeracje prześcigają się w pomysłach, jak ściągnąć nowe firmy. Łódź widzi swoją przyszłość w wysokich umiejętnościach lingwistycznych.

REKLAMA

Łódź jest jednym z największych centrów outsourcingu w Polsce. W tej branży zatrudnionych jest już ponad 11 tys. osób. Dzięki nowym inwestycjom liczba ta stale rośnie.

- Bliska współpraca łódzkich uczelni z biznesem zaowocowała np. utworzeniem na Uniwersytecie Łódzkim kierunku „Lingwistyka dla biznesu”, który jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Oprócz tego na uczelniach realizowany jest unikatowy program „Młodzi w Łodzi – Językowzięci”, którego zadaniem jest kształcenie młodych osób zakresie języków rzadkich, zwłaszcza skandynawskich, poszukiwanych przez pracodawców branży BPO - pisze Biuro Obsługi Inwestora Łodzi.

Łódź to dziś jedno z większych miast miast uniwersyteckich w Polsce. By firmy z sektora BPO/SSC mogły znaleźć odpowiednich fachowców, konieczne jest przyciąganie pracowników z innych miast. Według Biura Obsługi Inwestora jest to możliwe dzięki rozwojowi miasta i licznym inwetycjom

- Co więcej, jak pokazują przeprowadzane badania, coraz więcej absolwentów łódzkich uczelni zamierza zostać w mieście po ukończeniu studiów. Już teraz mamy do czynienia z zmianą trendu i odwróceniem efektu bliskości stolicy. Dlatego podaż wykształconych i wykwalifikowanych pracowników będzie coraz większa, co nie umknie potencjalnym inwestorom - pisze Grzegorz Gawlik  z BOI.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA