PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź na celowniku - wywiad z Waldemarem Olbrykiem, prezesem Skanska Property Poland

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 paź 2013 11:52

Łódź na celowniku - wywiad z Waldemarem Olbrykiem, prezesem Skanska Property Poland

Łódź ma przed sobą szansę wykreowania nowej jakości nie tylko dla biznesu, ale i mieszkańców. Jest to proces przesunięty w czasie w stosunku do innych polskich miast, ponieważ szereg powstających obecnie projektów było blokowanych przez realizowane na terenie całego miasta programy inwestycyjne - budowy i remonty - mówi w wywiadzie dla Propertynews.pl Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland. Jego zdaniem, zbliżenie komunikacyjne miasta do stolicy może w przyszłości doprowadzić nawet do powrotu do historycznej koncepcji duopolis.

REKLAMA

Dlaczego Łódź tak długo nie wykorzystywała swojego potencjału inwestycyjnego?

Centralne położenie Łodzi, w sąsiedztwie stolicy, jest zarówno zaletą, jak i wyzwaniem dla miasta, pozostającego w jej cieniu. Z drugiej strony bliskość środowiska biznesowego Warszawy oddziałuje pozytywnie, a kontakty te zacieśnią się jeszcze bardziej dzięki autostradzie, jak i realizowanej obecnie drodze, która połączy Nowe Centrum Łodzi z dworcem Łódź Fabryczna i szybką koleją. W przyszłości zbliżenie to może stanowić o zmianie definicji Łodzi, a nawet doprowadzić do powrotu do historycznej koncepcji duopolis. Jednocześnie stawia to przed miastem wyzwanie zachowania swojej niezależności.

Czy rzeczywiście ostatnie inwestycje infrastrukturalne wpływają na ożywienie rozwoju miasta? Może są także inne powody tego przyśpieszenia?

Wyjątkowość Łodzi budowana jest poprzez wykorzystanie nie tylko położenia geograficznego i skrzyżowania autostrad.  Inna niż w Warszawie struktura zarobków powoduje, że specjalizacja Łodzi idzie w kierunku budowy centrów logistycznych, czy też biur. Co więcej, miasto ma szansę stworzyć zaplecze biznesowe dla wielu dziedzin, np. nowoczesnych usług dla biznesu.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • Paweł 2013-10-24 00:28:55
    Polityka samorządowa jest bardzo ważnym elementem działań przyciągających inwestorów. Duże inwestycje centralne, realizowane z budżetu państwowego są jak najbardziej potrzebne, jak np. budowa ringu autostradowo-ekspresowego i dworca Łódź Fabryczna, jednak władze miejskie muszą umiejętnie zarządzać budżetem miejskim i wojewódzkim, prowadząc inwestycje zwiększające realny (odczuwalny na co dzień) poziom życia mieszkańców. Taką inwestycją jest m.in. transport publiczny. zarówno w rozumieniu taboru komunikacji miejskiej, dróg i ścieżek rowerowych jak i systemu roweru miejskiego, czego akurat w Łodzi bardzo brakuje. Miejmy nadzieję, że takie inicjatywy jak projekt budżetu obywatelskiego sprawdzą się i na stałe wejdą w kanon administracji samorządowej, co pozwoli budować atrakcyjną dla inwestorów i przyjazną mieszkańcom przestrzeń miejską.
  • Łodziak 2013-10-23 22:55:24
    Łódź jest wspaniała! kocham to miasto i wierzę w jego przyszłość!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA