PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź nie boi się wyzwań

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lis 2017 17:59

Łódź nie boi się wyzwań Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

Nowe Centrum Łodzi, dworzec Łódź Fabryczna, czy centra biznesowe – to tylko część projektów, które odmieniają oblicze Łodzi. Miasto nie boi się wyzwań i szykuje bazę pod nowe przedsięwzięcia. - Priorytetowe są dla nas inwestycje, które pozwolą mieszkańcom zrobić krok naprzód w ich karierach - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

REKLAMA

Łódź to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przechodzi niebywałą metamorfozę - z miasta z upadającym przemysłem włókienniczym w miasto dynamicznie otwierające się na nowoczesny biznes. Na jakie nowe projekty czeka miasto?

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi: Najbliższe miesiące przyniosą nam blisko 50 tysięcy mkw. nowej powierzchni biurowej, która zostanie oddana wokół nowego dworca Łódź Fabryczna. Co ciekawe, projekty te są już w pełni skomercjalizowane. Na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy deweloperzy wybudują w Łodzi kolejne kilkadziesiąt tysięcy mkw. przestrzeni biurowej, która w sporej części jest już wynajęta. Czekamy również na uruchomienie kolejnych projektów oraz dokończenie już tych rozpoczętych.

Jednak mówiąc o nowych projektach warto również wspomnieć o nowych inwestycjach hotelowych czy produkcyjno-magazynowych, jak np. nowe centrum logistyczne BSH na prawie 80 tys. mkw.

Coraz większy ruch robi się również na rynku mieszkaniowym...

W Łodzi powstaje coraz więcej inwestycji tego typu, a - co najważniejsze dla deweloperów - w górę idą również ceny sprzedaży nowo budowanych mieszkań. Coraz częściej inwestorzy zainteresowani są zabytkową tkanką miasta i więcej projektów doskonale wpisuje się w naszą politykę rewitalizacyjną.

Deweloperzy postrzegają Łódź jako miasto z dużym potencjałem. A jak Pani postrzega zmiany?

Łódź zmienia się na naszych oczach i są to zmiany, do których dążyliśmy i konsekwentnie realizujemy. Niegdyś słynęła jako centrum produkcji przemysłowej, dziś jest dynamicznym i nowoczesnym, otwartym na przeobrażenia miastem, które z miesiąca na miesiąc zmienia swe oblicze. Wymieniając tylko niektóre działania - w ostatnim roku otworzyliśmy jeden z najważniejszych elementów Nowego Centrum Łodzi, jakim jest Dworzec Fabryczny, sprzedana również została najdroższa działka w Łodzi, na której powstaną biura, mieszkania i punkty gastronomiczne.

Należy też pamiętać o szeroko prowadzonych inwestycjach drogowych. Zarówno w samym mieście, jak i wokół, wciąż są przebudowywane lub powstają nowe drogi. W lipcu 2016 r. została otwarta tzw. wschodnia obwodnica Łodzi, czyli 40-kilometrowy odcinek autostrady A1 pomiędzy Strykowem, a Tuszynem. W perspektywie kilku lat planowana jest budowa tunelu średnicowego pod miastem, łączącego dworzec Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska oraz Łódź Żabieniec, sprawiając tym samym, że dworzec multimodalny, łączący w samym centrum miasta transport kolejowy, autobusowy dalekobieżny, komunikację miejską oraz ruch samochodowy, będzie miał charakter ponadlokalny.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA