PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź: Nowoczesne powierzchnie biurowe w zrewitalizowanej fabryce Grohmana

  • Autor: PAP
  • 27 gru 2012 23:24

W kwietniu 2013 roku planowane jest otwarcie w Łodzi zrewitalizowanej XIX-wiecznej fabryki Ludwika Grohmana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). W obiekcie znajdą się nowoczesne powierzchnie biurowe, sala konferencyjna oraz siedziba Strefy.

REKLAMA

Pofabryczny zespół budynków przy ulicy Tymienieckiego na zabytkowym Księżym Młynie pochodzi z XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. Większość z budynków była już w bardzo złym stanie technicznym, a ich renowacja rozpoczęła się w grudniu 2011 r.

Rewitalizacja fabryki obejmuje renowację istniejących budynków, nadbudowę kondygnacji w dwóch jego fragmentach oraz dobudowę nowego budynku, który będzie kontynuacją częściowo zrealizowanego projektu budowy kotłowni z 1938 roku.

W odrestaurowanym budynku znajdą się: sala konferencyjna na 250 osób, blisko tysiąc mkw. powierzchni biurowych oraz biura ŁSSE. Wartość projektu (bez wyposażenia) przekroczy 16 mln zł i jest on finansowany ze środków własnych Strefy.

Zdaniem rzecznika ŁSSE Marcina Kwintkiewicza wykonanych zostało już 70 proc. wszystkich prac. "W niemal wszystkich obiektach mamy tzw. stan surowy zamknięty. Oznacza to, że wykonano już wszystkie zewnętrzne prace konstrukcyjne, położono dach, zamontowano okna i drzwi oraz podłączono większość instalacji, w tym ogrzewanie" - powiedział PAP Kwintkiewicz.

Jego zdaniem jest to o tyle ważne, że roboty mogą się posuwać dalej, mimo panujących niskich temperatur. Wewnątrz budynków trwa montaż ścian działowych, po których przyjdzie czas na prace wykończeniowe. Reprezentacyjny plac przed fabryką wymaga jeszcze montażu dekoracyjnych płyt żeliwnych, urządzenia zieleni z montażem ławek, koszy na śmieci, czy stojaków dla rowerów. Trwa też montaż oświetlenia.

Nieznaczne opóźnienie pojawiły się w jednym budynku i przed świętami jeszcze nie udało się go domknąć. "Opóźnienia związane są z bardzo pracochłonną metodą odtwarzania ceglanych murów, co przy tego typu inwestycjach często się zdarza. Były one po prostu w gorszym stanie, niż przewidywano na początku inwestycji" - zaznaczył rzecznik ŁSSE.

Zespół budynków dawnej fabryki Grohmana zlokalizowany jest nad brzegiem dawnego przeciwpożarowego stawu. Ich charakterystycznym elementem jest pięciopiętrowa wieża ciśnień. Ze względu na mały metraż jej pięter, na zewnątrz wieży zainstalowana zostanie winda panoramiczna, którą będzie można dostać się na wszystkie kondygnacje, a także podziwiać cały zespół zabudowań dawnej fabryki.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA