PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź stawia na nowoczesne usługi dla biznesu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 08 lis 2017 08:10

Łódź stawia na nowoczesne usługi dla biznesu Krzysztof Witkowski, prezes Virako, na terenie inwestycji Monopolis, fot. Ukryte w kadrze

Łódź rozwija się bardzo dynamicznie od kilku lat. - W halach fabrycznych, gdzie kiedyś tętnił przemysł włókienniczy, teraz powstają nowoczesne centra biznesu i usług. Tempo zmian zachodzących obecnie w mieście jest niespotykane na skalę Europy - mówi w rozmowie z PropertyNews.pl Krzysztof Witkowski, prezes Virako. O potencjale i inwestycjach w Łodzi porozmawiamy już 16 listopada podczas Property Forum Łódź.

REKLAMA

Łódź mocno stawia na sektor BPO/SSC. Biznesowy strzał w dziesiątkę czy duże ryzyko?

Krzysztof Witkowski, prezes Virako: Nowoczesne usługi dla biznesu to - w mojej opinii - właściwy kierunek. Tempo przyrostu zatrudnienia w tej branży w Łodzi należy do najwyższych w kraju. Sektor usług tworzy atrakcyjne miejsca pracy, a wykształceni ludzie nie wyjeżdżają z miasta czy kraju, zostań Łodzi, tu wchodzą na rynek, budują swoje kariery i układają życie.

Łódź to miasto akademickie, a to oznacza dostęp do wykształconych kadr...

Potencjał Łodzi przyciąga zagranicznych inwestorów niczym magnes. Doceniają oni akademickie zaplecze miasta i chcą, żeby młodzi i zdolni Polacy u nich pracowali, dlatego swoje oddziały powiększa lub otwiera tutaj tak wiele firm z kapitałem zagranicznym.

Dostępność wysoko wykwalifikowanych kadr, ambitnych i zdolnych ludzi, którzy znają języki i nie boją się wyzwań, stymuluje sektor usług. A rozwój infrastruktury transportowej w Łodzi w jeszcze większym stopniu zwiększa szanse miasta na pozyskanie nowych inwestycji i dalszy wzrost gospodarczy.

Krótko mówiąc: Łódź ma potencjał. Jak to się przekłada na rynek biurowy?

Tempo zmian zachodzących obecnie w Łodzi jest niespotykane na skalę Europy. Trzeba jasno powiedzieć, że miasto rozwija się bardzo dynamicznie od kilku lat. W halach fabrycznych, gdzie kiedyś tętnił przemysł włókienniczy, teraz powstają nowoczesne centra biznesu i usług. Do Łodzi ściągają międzynarodowe firmy, działające tu przedsiębiorstwa zatrudniają coraz więcej pracowników, a to przekłada się na zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe.

Z danych JLL, podaż takich powierzchni w Łodzi to niespełna 375 tys. mkw., popyt od kilku lat rejestruje bardzo dobre wyniki, a dostępne od ręki jest jedynie 5,8 proc. istniejących zasobów biurowych. To najniższy taki wskaźnik wśród głównych rynków w Polsce i bardzo duża szansa dla nowych, niebanalnych projektów biurowych.

  • 1
  • 2
  • tołdi 2017-11-08 18:01:55
    Gdyby miasto miało rzeczywiście potencjał, to biznes nie musiałby latać z/do Warszawy. Dopóki nie będzie połączeń z jakimś hubem z łódzkiego lotniska, teorię o potencjale Łodzi można wsadzić między bajki. Bydgoszcz, Rzeszów, Poznań czy nawet Lublin mogą mówić o sobie, że mają potencjał, choć to mniejsze aglomeracje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUDPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA