PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódzkie biurowce nie będą stały puste

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lis 2017 13:05

Łódź jest przyjaźnie nastawiona do deweloperów, czego efektem jest wiele nowych projektów i 140 tys. mkw. biur w budowie - mówi Tomasz Czuba, JLL.

REKLAMA

- Na powodzenie biznesu deweloperskiego wpływa przede wszystkim obecność inwestorów, którzy tworzą nowe miejsca pracy. To w Łodzi działa bardzo dobrze. Firmy, które tu są, świetnie się tu czują i generują coraz więcej miejsc pracy. To przekłada się na popyt na powierzchnie biurowe - wyjaśnia Tomasz Czuba.

Żeby zaspakajać rosnący popyt, deweloperzy muszą mieć dostęp do działek. - To kolejny element, który dobrze działa w mieście. Dostępność gruntów jest spora - dodaje ekspert JLL.

Potencjał łódzkiego rynku deweloperskiego widać po liczbach, które wciąż rosną. Dziś w budowie jest 140 tys. mkw. biur, a strona popytowa jest na stabilnym poziomie 50-70 tys. mkw. rocznie. - Nie ma wielkiego zagrożenia, że biurowce, które się budują, będą stały puste. Zakładamy, że wskaźnik pustostanów nie będzie drastycznie rósł - podsumowuje.

Co jest kluczowe, by przyciągnąć globalnych inwestorów do Łodzi, najemców biur? Zdaniem eksperta z JLL bardzo ważny jest rynek pracy. - Różnica w stopie bezrobocia pomiędzy Łodzią a miastami, które są w konkurencji o inwestorów, to ok. 4 proc. To magnes dla pracodawców - podkreśla.

Tomasz Czuba zwraca też uwagę na jakość życia w mieście, która z roku na rok poprawia się i wpływa na zainteresowanie inwestorów. - Miasto nie kojarzy się już tylko z upadającym przemysłem włókienniczym, ale z rozwijającym się biznesem - mówi. W walce o inwestorów ważna była też tuba promocyjna związana z promocją Expo2022. - Odegrała swoją rolę i wypromowała miasto na arenie międzynarodowej - mówi.

Czuba podsumowuje, że w Łodzi na wysyp transakcji inwestycyjnych trzeba jeszcze chwilę poczekać. - Pamiętajmy, że gotowych produktów do sprzedaży jest jeszcze niewiele. Deweloperzy, którzy tu inwestują, w swojej strategii mają sprzedaż budynków.

Jeśli Łódź pokaże, że popyt jest stabilny, będę kolejni inwestorzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA