PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lotnisko Chopina przyciąga deweloperów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 cze 2015 13:37

Lotnisko Chopina przyciąga deweloperów Fot.: DHL

Międzynarodowy terminal lotniczy DHL oraz inwestycja biurowa z powierzchniami magazynowymi to projekty planowane przez LS Airport Services tuż przy największym porcie lotniczym w kraju. Do zagospodarowania jest łącznie 13 tys. mkw. gruntów.

REKLAMA

Firma LS Airport Services podpisała umowę z DHL Express Poland na budowę międzynarodowego terminala lotniczego. Wartość inwestycji to nawet 65 mln złotych. Jak powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Marcin Opaliński, prezes zarządu firmy, w tym momencie trwają rozmowy z firmą, która zrealizuje budynek w formie Design & Build. Ich finał spodziewany jest w czerwcu br.

Inwestycja zakłada powstanie obiektu o powierzchni 7 tys. mkw. W budynku zrealizowana zostanie agencja celna, magazyn, terminal i biuro główne DHL. Docelowo na godzinę ma być w nim sortowane 7 tys. paczek. Pracę znajdzie 350 osób. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2018 roku, choć inwestorzy wskazują na możliwą wcześniejszą datę.

To jednak nie koniec planów firmy LS Airport, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenów przy lotnisku. Do zabudowania jest bowiem 13 tys. mkw. powierzchni. W przyszłości na tym terenie, oprócz terminala DHL, może powstać również budynek biurowo-magazynowy. Znajdzie się w nim 29 tys. mkw. powierzchni biurowej i 5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Jak wskazał w rozmowie Marcin Opaliński, swoje miejsce mogą w nim znaleźć firmy działające na lotnisku, jak również zajmujące się szeroko rozumianą logistyką, w tym e-commerce.

W tym momencie LS nie ma konkretnych planów związanych z realizacją drugiego etapu. Wszystko zależy od potrzeb rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA