PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Lublin sprzedaje działkę pod biurowce blisko ścisłego centrum

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 sty 2014 10:43

Rusza przetarg na sprzedaż obecnej zajezdni autobusowej, zlokalizowanej przy al. Kraśnickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta i miasteczka uniwersyteckiego. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada dla tego terenu funkcje zabudowy usługowej oraz mieszkaniowej wielorodzinnej o maksymalnej wysokości zabudowy 25-55 m.

REKLAMA

Działka składa się z sześciu nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 3,2 ha. Najwyższa cena wywoławcza, dla największej i najbardziej atrakcyjnej nieruchomości, wynosi 18 mln zł, najniższa 4,9 mln zł.

- Szczególnie zależy nam na powstaniu na tym terenie nowoczesnych biurowców, na które popyt w mieście stale wzrasta. Lublin coraz częściej dostrzegany jest przez branżę nowoczesnych usług biznesowych, rozwijają się firmy informatyczne i centra usług wspólnych, które potrzebują dużych powierzchni biurowych o najwyższym standardzie. Urząd Miasta także potrzebuje nowoczesnej powierzchni biurowej dla zapewnienia właściwej obsługi mieszkańców. To właśnie z myślą o tego rodzaju inwestycjach zdecydowaliśmy się zmienić plan miejscowy dla tego obszaru - wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Jak wskazuje Jones Lang Lasalle, całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Lublinie sięgają około 95 200 mkw., a dodatkowe 20 000 mkw. zlokalizowane jest w obiektach wybudowanych przeważnie na własne potrzeby m.in. banków, czy też instytucji finansowych. W ostatnich latach wskaźnik powierzchni niewynajętej w mieście kształtował się na poziomie 2- 4proc., należąc do najniższych w kraju. Obecnie, w związku z ukończeniem kolejnych realizacji biurowych współczynnik ten wzrósł do 6,9 proc.

Wystawiana do przetargu zajezdnia to teren obejmujący 6 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 3,2 ha i maksymalnej wysokości zabudowy 25-55 m w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta.

- Nieruchomości znajdują się przy głównych arteriach komunikacyjnych. Aleja Kraśnicka jest częścią drogi krajowej nr 19, wyprowadzającej ruch w kierunku Rzeszowa, Krakowa czy Katowic. Teren jest też dobrze połączony z nową drogą wyjazdową do Warszawy, która będzie łączyć centrum Lublina z północną obwodnicą miasta i drogą ekspresową S17. W niedalekiej przyszłości planujemy również przebudowę ul. Nałęczowskiej na drogę dojazdową do obwodnicy Lublina - tłumaczy Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin.

Z terenem sąsiaduje również południowa część kampusu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz osiedla mieszkaniowe na Sławinku. Obszar jest doskonale skomunikowany z pozostałymi częściami Lublina, a od ścisłego centrum (Stare Miasto) dzieli je ok 3 km.

Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości określonej dla każdej z działek na konto Urzędu Miasta Lublin w terminie do dnia 27. lutego 2014 roku. Przetarg odbędzie się w dniu 3. marca 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA