PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Luki na rynku nieruchomości są konsekwentnie wypełniane

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 paź 2013 10:50

Luki na rynku nieruchomości są konsekwentnie wypełniane

Stolica Polski oferuje znacznie większe możliwości rozwoju w porównaniu z Budapesztem, z którego wywodzi się Futureal. Dzieje się tak dzięki obecności banków chętnych do udzielania finansowania, potencjalnych najemców oraz rosnącej sile nabywczej mieszkańców - uważa Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor zarządzająca Futureal Management Poland.

REKLAMA

Zdaniem dyrektor Futureal, na tle pozostałych stolic Europy Środkowo-Wschodniej, Warszawa jest miastem o największym potencjale deweloperskim. Jej przewagę odzwierciedla m.in. wolumen transakcji inwestycyjnych i aktualnie realizowanych projektów, który jest numerem jeden w regionie. Luki na rynku są konsekwentnie wypełniane.

- Dostrzegam miejsce na nowe projekty handlowe - planowane z pomysłem i odpowiednio przygotowane. Zwłaszcza z uwagi na fakt, że Warszawa jest pierwszym wyborem dla najemców wkraczających na polski rynek. Za perspektywiczne uważam inwestycje typu „convenience store", oferujące łatwodostępne zakupy blisko domu - podkreśla Anna Malarczyk-Arcidiacono.

Jeśli chodzi o rynek biurowy, za najbardziej atrakcyjne lokalizacje dla nowych projektów wskazuje tereny wzdłuż nowej linii metra i w Śródmieściu.

- Ogromny potencjał widzę także w istniejących projektach handlowych i biurowych - znakomicie zlokalizowanych, które dzięki modernizacji i przebudowie mogą być zarówno zyskowną inwestycją, jak i wnieść nową wartość w tkankę miasta - mówi dyrektor Futureal. - Z drugiej strony warto pamiętać, że poziom nasycenia w warszawskim sektorze nieruchomości biurowych jest dość wysoki, niezbędna jest więc ostrożna weryfikacja każdego nowego projektu - dodaje.

Anna Malarczyk-Arcidiacono podkreśla, że w dalszym ciągu rynek nieruchomości komercyjnych pozostaje rynkiem najemcy, co wymaga dużej elastyczność od dewelopera w trakcie negocjacji umów najmu. Wiele gotowych powierzchni czeka na najemców, co dowodzi, że nieodpowiednie planowanie, nawet w obrębie stolicy, może być zagrożeniem dla najlepszego projektu.

- Z uwagi na spowolnienie gospodarcze deweloperzy napotykają problemy z uzyskaniem finansowania, co niejednokrotnie wymusza realizowanie początkowych etapów inwestycji ze środków własnych. Jako odpowiedź Futureal zainicjował Program Partnerski, którego celem jest ponowne uruchomienie i ukończenie tych realizacji w Europie Środkowo-Wschodniej, które uległy spowolnieniu z powodu braku profesjonalnej wiedzy lub funduszy. Wspieramy te podmioty nie tylko kapitałowo, ale także poprzez doświadczenie w realizacji projektów komercyjnych - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • facet 2013-10-07 17:31:26
    Moderator: Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad forum. Prosimy o zachowanie kultury dyskusji.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA