PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łużycka Office Park powalczy o statuetkę Prime Property Prize Trójmiasto 2014

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lut 2014 09:47

Łużycka Office Park powalczy o statuetkę Prime Property Prize Trójmiasto 2014

Łużycka Office Park została nominowana w kategorii biurowiec w konkursie Prime Property Prize Trójmiasto 2014. O statuetkę konkuruje z takimi projektami, jak: Alchemia, BCB Business Park, BPH Office Park oraz Olivia Business Center.

REKLAMA

Deweloperem inwestycji jest Allcon Investment, specjalizujący się w projektach komercyjnych, zwłaszcza biurowych. Wraz z Allconem Budownictwo (generalne wykonawstwo) i Allconem Osiedla (deweloper mieszkaniowy) tworzy obecną na rynku od przeszło 23 lat grupę spółek Allcon.

Pomysł budowy biurowców dedykowanych głównie najemcom z sektora centrów usług powstał w 2006 roku na bazie doświadczeń firmy i obserwacji aktualnych wymagań rynku. Do współpracy przy inwestycji zaproszono wyspecjalizowaną w zakresie projektowania nowoczesnych i spełniających założenia budownictwa zrównoważonego biurowców pracownię architektoniczną AEDAS. Po dwóch latach oddano do użytku pierwsze dwa budynki, kolejne dwa w 2009 roku, ostatni, piąty budynek został zakupiony jeszcze przed rozpoczęciem budowy przez Det Norske Veritas Poland na potrzeby własnej siedziby i oddany właścicielowi w 2010 roku.

Mimo trudnych lat po kryzysie 2008, na ulokowanie w Łużycka Office Park swoich biur zdecydowało się kilku renomowanych inwestorów zagranicznych, co więcej, w następnych latach znacznie zwiększających powierzchnię najmu. Rok 2013 praktycznie zamknął komercjalizację kompleksu. Najemcy budynków A, B, C i D to m.in.: Nordea, Geoban, Sony Pictures SSC, Misys (wcześniej Turaz), WNS, Allcon, Salt Ship Design Poland, VShips PL, Ulstein Poland, Kinnarps.

Łużycka Office Park to jeden z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w Gdyni. W jego skład wchodzą biurowce klasy A, z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Powierzchnia użytkowa kompleksu to 42 000 mkw., biurowa netto: 22 500 mkw.

Budynki: A, B, C i D - własność Łużycka Park Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (spółka celowa Allconu Investment), w całości przeznaczone są na wynajem. Piąty budynek wybudowany w ramach Łużycka Office Park jest siedzibą i własnością towarzystwa klasyfikacyjnego DNV GL.

Dla zapewnienia możliwości rozwoju najemców obecnego parku biznesowego, wobec znikomych już zasobów wolnej powierzchni w Łużycka Office Park, Allcon Investment podjął decyzję o budowie kolejnego biurowca w bezpośrednim sąsiedztwie (10 400 mkw. powierzchni użytkowej). Nowy budynek Łużycka Plus to nie tylko dodatkowe biura, ale i krok naprzód w zgodzie z powszechnym trendem certyfikacji ekologicznej - od etapu projektowania obiekt podlega kategoryzacji certyfikacją BREEAM przy współpracy architektów z firmy AEDAS. Jest to również pierwszy w Polsce biurowiec, który otrzymał certyfikat „Obiekt Bez Barier" przyznawany przez Fundację Integracja i DNV Business Assurance. Ciekawostką jest przeznaczenie parteru budynku na usługi medyczne, zapewnione przez stosowne rozwiązania architektoniczno-budowlane.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA