PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Maciej Dyjas o planach Griffin RE i Echo Investment

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 wrz 2016 14:24

Czy polski rynek zaleje fala alternatywnych inwestycji, które będą receptą na spadające stopy zwrotu z typowych projektów komercyjnych jak centra handlowe, biurowce, magazyny czy hotele? Czy mogą wyprzeć te tradycyjne? - Na pewno nie. Na rozwiniętych rynkach funkcjonują równolegle – mówi Maciej Dyjas, Co-Managing Partner, Griffin Real Estate, prelegent Property Forum 2016.

REKLAMA

Prywatne akademiki, domy seniora czy mieszkania na wynajem to nowa forma inwestycji w Polsce, ale nic nowego na dojrzałych rynkach. - Na rynku jest dużo pieniędzy, inwestorzy szukają więc innych możliwości lokowania kapitału – dodaje Maciej Dyjas.

Popyt na usługi typu domy seniora czy mieszkania na wynajem jest w Polsce duży, dlatego takie projekty bez trudu znajdują klientów. - Widzimy to po naszych przedsięwzięciach. Co chwilę zgłaszają się do nas inwestorzy, którzy chcieliby wziąć udział w projektach związanych czy to z akademikami czy mieszkaniami na wynajem – wyjaśnia.

Grfiifn Real Estate ma wiele rodzajów działalności. Jaki kierunek obierze? - Poprzez Echo Investment będziemy nadal starać się być największym i najlepszym deweloperem w Polsce – we wszystkich trzech segmentach, czyli biurach, handlu i w sektorze mieszkaniowym – zapowiada Maciej Dyjas.- Jeśli chodzi o Echo Polska Properties, będziemy powiększać tę platformę, ze szczególnym naciskiem na segment handlowy - dodaje.

Griifin ma w zasobach wiele ciekawych projektów biurowych. - Będziemy się zastanawiać, co z nimi zrobić. Rozważamy stworzenie struktury typu REIT, skoncentrowanej na biurach – mówi Maciej Dyjas.

Firma nadal chce kontynuować budowę akademików. Wybudowała 1200 miejsc, a kilka tysięcy ma już w przygotowaniu.

- Najaktywniej inwestujemy w mieszkania na wynajem. Nasz cel to 4-6 tys. apartamentów w ciągu 3-5 lat. W budowie jest 3 tys., które trafią na rynek w ciągu dwóch lat - zapowiada.

Ostatnia z działalności, którą rozwija spółka, to największa pozabankowa platforma pożyczkowa skierowana do deweloperów. - Będziemy ją dalej rozwijać - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA