PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Maciej Dyjas o planach Griffin RE i Echo Investment

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 wrz 2016 14:24

Czy polski rynek zaleje fala alternatywnych inwestycji, które będą receptą na spadające stopy zwrotu z typowych projektów komercyjnych jak centra handlowe, biurowce, magazyny czy hotele? Czy mogą wyprzeć te tradycyjne? - Na pewno nie. Na rozwiniętych rynkach funkcjonują równolegle – mówi Maciej Dyjas, Co-Managing Partner, Griffin Real Estate, prelegent Property Forum 2016.

REKLAMA

Prywatne akademiki, domy seniora czy mieszkania na wynajem to nowa forma inwestycji w Polsce, ale nic nowego na dojrzałych rynkach. - Na rynku jest dużo pieniędzy, inwestorzy szukają więc innych możliwości lokowania kapitału – dodaje Maciej Dyjas.

Popyt na usługi typu domy seniora czy mieszkania na wynajem jest w Polsce duży, dlatego takie projekty bez trudu znajdują klientów. - Widzimy to po naszych przedsięwzięciach. Co chwilę zgłaszają się do nas inwestorzy, którzy chcieliby wziąć udział w projektach związanych czy to z akademikami czy mieszkaniami na wynajem – wyjaśnia.

Grfiifn Real Estate ma wiele rodzajów działalności. Jaki kierunek obierze? - Poprzez Echo Investment będziemy nadal starać się być największym i najlepszym deweloperem w Polsce – we wszystkich trzech segmentach, czyli biurach, handlu i w sektorze mieszkaniowym – zapowiada Maciej Dyjas.- Jeśli chodzi o Echo Polska Properties, będziemy powiększać tę platformę, ze szczególnym naciskiem na segment handlowy - dodaje.

Griifin ma w zasobach wiele ciekawych projektów biurowych. - Będziemy się zastanawiać, co z nimi zrobić. Rozważamy stworzenie struktury typu REIT, skoncentrowanej na biurach – mówi Maciej Dyjas.

Firma nadal chce kontynuować budowę akademików. Wybudowała 1200 miejsc, a kilka tysięcy ma już w przygotowaniu.

- Najaktywniej inwestujemy w mieszkania na wynajem. Nasz cel to 4-6 tys. apartamentów w ciągu 3-5 lat. W budowie jest 3 tys., które trafią na rynek w ciągu dwóch lat - zapowiada.

Ostatnia z działalności, którą rozwija spółka, to największa pozabankowa platforma pożyczkowa skierowana do deweloperów. - Będziemy ją dalej rozwijać - podsumowuje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA