PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Magia Krakowa ma solidne podstawy

 • Autor: propertynews.pl
 • 04 gru 2017 18:33

Magia Krakowa ma solidne podstawy Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

Rynek to system naczyń połączonych, wzajemnie się przenika i uzupełnia. Właśnie w taki sposób kształtowany jest rozwój gospodarczy Krakowa – zapewnia Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

REKLAMA

Kraków to cel dla największych na świecie centrów usług biznesowych. Jak miasto buduje przewagę?

Znakiem rozpoznawczym dla Krakowa jest potencjał demograficzny i naukowy, w tym dostępność dobrze wykształconej kadry, korzystne położenie geograficzne czy istnienie specjalnej strefy ekonomicznej.

Dla rozwoju gospodarczego Krakowa, duże znaczenie ma także nasza tradycja naukowa-akademicka. 23 uczelnie wyższe, kształcące 180 tys. studentów na kilkuset kierunkach, świadczą o dużej dywersyfikacji, a tym samym wzbogacają kapitał biznesowy Krakowa.

W jaki sposób?

Miasto aktywnie współpracuje z krakowskimi uczelniami wyższymi, będąc niejako pośrednikiem pomiędzy inwestorami a środowiskiem akademickim i naukowym oraz realizując inicjatywy związane z przepływem wiedzy i transferem technologii. To współdziałanie może przyczynić się do niezbędnego wzrostu innowacyjności krakowskich firm, a co za tym idzie, także do lepszego wykorzystania potencjału krakowskich uczelni i szkół wyższych. W taki właśnie sposób buduje się miasto inteligentne i zrównoważone, które potrafi sobie radzić we współczesnym świecie.

Jednak w biznesie liczy się także aspekt ludzki...

Dlatego szczególny nacisk kładziemy na ważne dla miasta kwestie, takie jak: jakość życia, rozwiązania transportowe, modernizowanie infrastruktury, ofertę kulturalną i rekreacyjną. Te dwa aspekty: gospodarczy i społeczny, pozwalają nam na rozwój w kierunku miasta przyszłości – miasta silnego ekonomiczne, ale przyjaznego.

Podejmowane są także rozmaite inicjatywy mające na celu zachęcanie młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Krakowem, zarówno na poziomie miasta, jak i przez działające u nas instytucje i podmioty otoczenia biznesu. Studentom i absolwentom krakowskich uczelni umożliwia się zdobycie doświadczenia zawodowego, ułatwiającego znalezienie w przyszłości atrakcyjnej pracy. Młodzi ludzie dostają także wsparcie w kontekście rozwoju swoich własnych przedsięwzięć – krakowskie środowisko startupowe to naprawdę jedno z najprężniej działających środowisk tego typu w Polsce. Przez takie inicjatywy Kraków staje się atrakcyjny i przyjazny dla rozwoju kariery zawodowej.

 • Agata B 2017-12-05 14:39:19
  Nie wiem co gorsze dla Krakowa z jednej strony układ który oblepił wszystkie stanowiska w mieście i organizuje strategii po 20 latach rządzenia a z drugiej strony walec co rozjeżdża wszystko co napotka na swojej drodze. Najgorsza jest stagnacja i trwanie. Przydałaby się zmiana która da impuls do działania bo obecny Pan Prezydent JM nam tego nie zagwarantuje.
 • asasello 2017-12-05 11:56:42
  @Smok Wawelski

  Tja, chyba "daj szansę" PiSowi",
 • Smok Wawelski 2017-12-04 23:17:22
  Strategia Rozwoju ......jaka strategia po 20 latach rządzenia miastem ?
  MAGIA Krakowa ... chyba SMOG !

  Oderwij się już od tego stołka. Daj szanse temu miastu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA