PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Małe firmy polują na biura

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2016 10:32

Małe firmy polują na biura Fot. Fotolia

Zarezerwowane jeszcze do niedawna tylko dla korporacji i instytucji zatrudniających dziesiątki i setki pracowników, teraz w nowoczesnych budynkach można znaleźć biura na wynajem o powierzchni nawet 40-150 mkw. Idealne dla kilkuosobowych firm, które chcą mieć swoją siedzibę w reprezentacyjnym budynku z nowoczesnymi rozwiązaniami.

REKLAMA

Na wzrost oferty rynkowej dla małych i średnich firm ma wpływ miedzy innymi rozwój rynku nowoczesnych powierzchni biurowych oraz adaptacja i remonty starszych nieruchomości.

Jak zauważają specjaliści z Biuro na Miarę, wiele firm zawierających umowy 10-letnie w 2007 r. i 5-letnie w 2011 r. przenosi się, zwalniając dotychczas wynajmowane powierzchnie, a coraz bardziej elastyczne podejście zarządzających biurami pozwala wydzielać mniejsze moduły. Inni dostrzegają potencjał małych i średnich firm, dlatego małe powierzchnie wpisane są w projekt budynku od samego początku. Szczególnym rozwiązaniem i szybko rosnącym rynkiem są gotowe do wprowadzenia biura serwisowane, czyli umeblowane pokoje biurowe z dedykowaną obsługą recepcyjno-asystencką, wyposażoną kuchnią i salami do spotkań do dyspozycji.

Biuro na Miarę specjalizuje się w małych powierzchniach biurowych, na dzień dzisiejszy ma w swojej ofercie pół tysiąca biur na wynajem w Warszawie o powierzchni do 150 mkw.

Bezpieczeństwo i wygoda

Budynki o przeznaczeniu biurowym zapewniają rozwiązania, których na próżno szukać np. w mieszkaniach. Wymagania, które musi spełnić lokal pod działalność wynikają przede wszystkim z przepisów prawa budowlanego, ale trzeba też być w zgodzie z wymogami sanitarnymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przeciwpożarowymi.

Na parterze budynku z reguły znajduje się reprezentacyjne lobby, w którym można zasięgnąć informacji jak dostać się do danej firmy. Goście będą mogli skorzystać z miejsc parkingowych, a duże okna i klimatyzacja zapewnią komfort pracy. O czystość budynku i ochronę zadba firma zarządzająca.

Lokalizacja i wizerunek

Budynki biurowe znajdują się z reguły w bardzo dobrze skomunikowanych miejscach, zarówno w centrum miasta jak i przy najważniejszych arteriach komunikacyjnych. W Warszawie główne skupiska to Śródmieście, Mokotów i całe Aleje Jerozolimskie czy ul. Puławska, ale niemal w każdej dzielnicy są budynki z ofertą powierzchni biurowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA