PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marcin Nowak, Capgemini: Aglomeracja to siła

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 10 mar 2017 08:14

Marcin Nowak, Capgemini: Aglomeracja to siła Marcin Nowak, dyrektor zarządzający Capgemini Polska

Śląski oddział jest drugim co do wielkości centrum Capgemini w Polsce. O największych atutach regionu rozmawiamy z Marcinem Nowakiem, dyrektorem zarządzającym Capgemini Polska.

REKLAMA

Katowice to niewątpliwie jeden z beneficjentów masowego napływu inwestorów z sektora BPO/SSC do Polski. Co decyduje o sile stolicy Śląska?

Marcin Nowak, dyrektor zarządzający Capgemini Polska: Kiedy w 2006 roku wchodziliśmy na rynek śląski, region spełniał podstawowe wymogi kluczowe dla sektora BPO/ITO: oferował wręcz nieograniczoną dostępność do kadry pracowniczej i dysponował nowoczesnym budynkiem, który mógł przyjąć biznes dużej skali. Decyzję o wejściu do Katowic poprzedziły wnikliwe analizy, które potwierdziły ogromny potencjał zarówno miasta, jak i całego regionu.

Czym jeszcze Śląsk skusił Capgemini?

Dużą populacją mieszkańców - pięciomilionową aglomeracją, najbardziej zaludnionym regionem – to przemawia do każdego inwestora. Jeśli weźmiemy pod uwagę kolejny czynnik, czyli edukację i dostępność kadry z wyższym wykształceniem, to statystycznie dane całej Aglomeracji Katowickiej są porównywalne do Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. W każdej z tych lokalizacji mówimy o ok. 200 tys. studentów (plus/minus 15-30 proc.) i atrakcyjnej liczbie absolwentów.

Śląsk ma jeszcze jedną wartość dodaną – jest doskonale skomunikowany. Weźmy pod uwagę tylko transport powietrzny: w pobliżu trzy dostępne lotniska w Katowicach, Krakowie i Ostravie – rozwinięta sieć dróg i autostrad łącząca ośrodki aglomeracji pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi oddziałami firmy.

Siłą jest aglomeracja?

I komfort życia, jaki ona oferuje. Z punktu widzenia pracowników, nie bez znaczenia jest wybór miejsc, w których chcą mieszkać i – co istotne - zróżnicowane koszty. Można wybrać śródmieście Katowic albo zdecydować się na tańsze mieszkanie poza centrum. Decyzja o pracy w Katowicach i osiedleniu się poza miastem nie obniża komfortu życia, a w tym dojazdu do pracy. Z badań firm HR wynika, że akceptowalnym czasem dojazdu do pracy jest 40 minut i w przypadku aglomeracji katowickiej „bezpieczny” przedział czasowy zatacza dość szeroki krąg. Można zamieszkać 30 km od centrum, ale - dzięki obszernej siatce logistycznej - pokonanie tego dystansu nie jest uciążliwe.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA