PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mars celuje w biura

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 gru 2014 09:17

Mars celuje w biura

Budowa biurowców Nowy Świat 2.0 i EQlibrium w Warszawie, gruntowna rewitalizacja dawnego Domu Partii oraz nowe projekty w Trójmieście - to tylko część planów inwestycyjnych funduszu Mars. - W dalszej perspektywie nie wykluczamy wykorzystania kolejnych gruntów i rozpoczęcia nowych projektów deweloperskich - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Lewandowski, dyrektor zarządzający Aktywów Nieruchomościowych w MS Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A.

REKLAMA

Flagową inwestycją Funduszu MARS jest projekt Nowy Świat 2.0, realizowany przez spółkę Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat" w ścisłym centrum Warszawy. Na jakim etapie realizacji jest obecnie ten projekt?

Realizacja biurowca Nowy Świat 2.0 przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie przygotowujemy rusztowania pod montaż elewacji. Testujemy także szklane panele, bowiem - ze względu na charakterystyczny kształt budynku - ich montaż jest skomplikowany. Musimy być pewni, że wszystkie mocowania zostały właściwie wykonane. Już teraz mogę powiedzieć, że struktura budynku zostanie zamknięta do końca grudnia, a następnie ruszymy z montażem elewacji. Pozwolenie na użytkowanie budynku planujemy uzyskać w czerwcu 2015 roku. Wówczas zaczniemy wprowadzać do obiektu pierwszych najemców.

Jednocześnie udało nam się nieznacznie wyprzedzić harmonogram, jeśli chodzi o budowę parkingu podziemnego od strony Alej Jerozolimskich. Obecnie prowadzimy prace związane z ułożeniem instalacji elektrycznej.

Czy udało się Państwu podpisać pierwszą umowę najmu?

W tym momencie nie mamy podpisanej umowy, ale bardzo aktywnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami. Jedna z nich jest już na zaawansowanym etapie i spodziewamy się, że do końca grudnia uda nam się wynająć dużą powierzchnię, obejmującą co najmniej jedną kondygnację. Pozostałe rozmowy znajdują się na podobnym etapie. Spodziewamy się 100-procentowego skomercjalizowania części biurowej budynku w momencie uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Do jakich najemców kierują Państwo swoją ofertę?

Lokalizacja biurowca od samego początku naturalnie wskazywała na najemców związanych z rynkiem kapitałowym czy szerzej - sektorem usług finansowych. Nasza oferta jest więc skierowana przede wszystkim do banków inwestycyjnych, doradców finansowych czy biur maklerskich, ale także do kancelarii prawnych, dla których adres Nowy Świat 6/12 byłby doskonałą i prestiżową lokalizacją. Trzecią grupę najemców stanowią firmy niezwiązane z sektorem usług finansowych czy prawnych, ale mające kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA