PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mars celuje w biura

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 gru 2014 09:17

Mars celuje w biura

Budowa biurowców Nowy Świat 2.0 i EQlibrium w Warszawie, gruntowna rewitalizacja dawnego Domu Partii oraz nowe projekty w Trójmieście - to tylko część planów inwestycyjnych funduszu Mars. - W dalszej perspektywie nie wykluczamy wykorzystania kolejnych gruntów i rozpoczęcia nowych projektów deweloperskich - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Lewandowski, dyrektor zarządzający Aktywów Nieruchomościowych w MS Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A.

REKLAMA

Flagową inwestycją Funduszu MARS jest projekt Nowy Świat 2.0, realizowany przez spółkę Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat" w ścisłym centrum Warszawy. Na jakim etapie realizacji jest obecnie ten projekt?

Realizacja biurowca Nowy Świat 2.0 przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie przygotowujemy rusztowania pod montaż elewacji. Testujemy także szklane panele, bowiem - ze względu na charakterystyczny kształt budynku - ich montaż jest skomplikowany. Musimy być pewni, że wszystkie mocowania zostały właściwie wykonane. Już teraz mogę powiedzieć, że struktura budynku zostanie zamknięta do końca grudnia, a następnie ruszymy z montażem elewacji. Pozwolenie na użytkowanie budynku planujemy uzyskać w czerwcu 2015 roku. Wówczas zaczniemy wprowadzać do obiektu pierwszych najemców.

Jednocześnie udało nam się nieznacznie wyprzedzić harmonogram, jeśli chodzi o budowę parkingu podziemnego od strony Alej Jerozolimskich. Obecnie prowadzimy prace związane z ułożeniem instalacji elektrycznej.

Czy udało się Państwu podpisać pierwszą umowę najmu?

W tym momencie nie mamy podpisanej umowy, ale bardzo aktywnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi najemcami. Jedna z nich jest już na zaawansowanym etapie i spodziewamy się, że do końca grudnia uda nam się wynająć dużą powierzchnię, obejmującą co najmniej jedną kondygnację. Pozostałe rozmowy znajdują się na podobnym etapie. Spodziewamy się 100-procentowego skomercjalizowania części biurowej budynku w momencie uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Do jakich najemców kierują Państwo swoją ofertę?

Lokalizacja biurowca od samego początku naturalnie wskazywała na najemców związanych z rynkiem kapitałowym czy szerzej - sektorem usług finansowych. Nasza oferta jest więc skierowana przede wszystkim do banków inwestycyjnych, doradców finansowych czy biur maklerskich, ale także do kancelarii prawnych, dla których adres Nowy Świat 6/12 byłby doskonałą i prestiżową lokalizacją. Trzecią grupę najemców stanowią firmy niezwiązane z sektorem usług finansowych czy prawnych, ale mające kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA