PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Marvipol tnie zadłużenie dzięki Prosta Tower

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 kwi 2015 09:49

Dewelopersko-motoryzacyjna grupa w trakcie I kwartału 2015 r. zmniejszyła zadłużenie odsetkowe o 8,4 proc., do 256,31 mln zł. Dług netto Grupy Marvipol zmniejszył się, w porównaniu do stanu na koniec 2014 r., aż o 47,4 proc., do 102,97 mln zł. Marvipol S.A. deklaruje, że począwszy od kwietnia 2015 r. giełdowa spółka będzie publikować, w terminie do 5 dni roboczych od zakończenia kwartału, raport bieżący zawierający informacje o stanie zadłużenia Grupy Marvipol.

REKLAMA

- Grupa Marvipol systematycznie zmniejsza i restrukturyzuje zadłużenie, zmniejszając marże odsetkowe oraz wydłużając okres zapadalności pozostającego do spłaty długu. W I kwartale działania te były kontynuowane, czego konsekwencją jest 8,4 proc. spadek zadłużenia. W minionym kwartale sfinalizowaliśmy również wielomiesięczne prace mające na celu uwolnienie części kapitału zaangażowanego w projekt Prosta Tower, których efektem było refinansowanie budynku biurowego przy wyższym wskaźniku długu do wartości zabezpieczenia. Dzięki tej transakcji i wygaszaniu kolejnych kredytów pod inwestycje, dług netto Grupy Marvipol zmniejszył się aż o kolejne 93 mln zł - analizuje Łukasz Sekuła, dyrektor finansowy Grupy Marvipol.

Łukasz Sekuła deklaruje, że w II kwartale 2015 r. proces reorganizacji finansowania będzie kontynuowany.

- Chcemy dalej zastępować droższy i krótszy dług długiem tańszym i o dłuższym okresie spłaty. W ramach tego procesu 8 kwietnia dokonamy wykupu notowanych na Catalyst obligacji serii MVP0415 o łącznej wartości nominalnej 39,06 mln zł. To kolejna spłata dużego zewnętrznego finansowania na przestrzeni ostatnich miesięcy, co nie wpływa jednak na gotowość finansowania zapowiadanych inwestycji, na które Grupa posiada obecnie środki pieniężne. Grupa Marvipol jest dziś pożądanym partnerem dla instytucji finansowych, co w naturalny sposób przekłada się na spadek kosztów udzielanego nam finansowania - wskazuje Łukasz Sekuła.

Dyrektor finansowy Grupy Marvipol podkreśla, że informacje o stanie zadłużenia Grupy, począwszy od kwietnia 2015 r., będą przekazywane tuż po zakończeniu kwartału.

- Jednym z priorytetów Grupy na 2015 r. jest dalsze zwiększanie transparentności Grupy i podnoszenie jakości relacji z Interesariuszami. Zdajemy sobie sprawę, że w minionych latach na ocenę i wycenę Grupy Marvipol kluczowy wpływ miały zadłużenie i jego struktura. Wierzymy, że publikacja informacji o stanie zadłużenia tuż po zakończeniu kwartału wpłynie korzystnie na postrzeganie Grupy Marvipol na rynku kapitałowym i finansowym, co będzie miało również pozytywny wpływ na rynkową wycenę Grupy - wskazuje Łukasz Sekuła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA