PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Meridian Properties zadebiutuje na GPW w październiku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 wrz 2013 08:30

Meridian Properties zadebiutuje na GPW w październiku

Meridian Properties N.V., zarejestrowana w Holandii spółka typu REIT koncentrująca się na inwestowaniu i aktywnym zarządzaniu aktywami nieruchomościowymi w krajach CEE, w nawiązaniu do komunikatu z 24 czerwca 2013, w dniu dzisiejszym potwierdziła zamiar przeprowadzenia pierwszej publicznej oferty nowych akcji oraz zadebiutowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w terminie do połowy października br.

REKLAMA

Szacunkowa wartość oferty wyniesie do ok. 170 mln EUR. Jest to nieznacznie niższa wartość względem uprzednio planowanych200 mln EUR, co wynika z dokonanych zmian w składzie Pierwotnego Portfela nieruchomości oraz w strukturze celów emisji.

Oferta składać się będzie z oferty publicznej skierowanej do inwestorów profesjonalnych w Polsce oraz oferty międzynarodowej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Polską. Zakończenie procesu przewidziane jest do połowy października 2013 roku. Szczegóły oferty będą dostępne w prospekcie emisyjnym, który podlega zatwierdzeniu przez AFM (holenderski odpowiednik KNF), paszportowaniu do KNF oraz publikacji wraz z niezbędnymi aneksami wymaganymi na gruncie prawa holenderskiego.

Wyłącznym globalnym koordynatorem Oferty (Sole Global Coordinator) oraz wyłącznym prowadzącym książkę popytu (Sole Bookrunner) będzie Citi. Alpha Bank, Erste Bank oraz Raiffeisen będą pełnić rolę współmenedżerów oferty (Co-lead Managers).

Oferta zostanie przeprowadzona na zasadach typowych dla ofert międzynarodowych i będzie wymagała m.in. uzyskania wszelkich niezbędnych zgód formalnych (w tym zatwierdzenia prospektu przez AFM i jego paszportowania do KNF). Spółka zostanie zarejestrowana przez Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM) jako instytucja (firma) inwestycyjna, która z uwagi na określone kryteria (wielkość) nie ma obowiązku posiadania osobnego pozwolenia na prowadzenie tej działalności inwestycyjnej. W Holandii Spółka nie podlega nadzorowi Holenderskiego Banku Centralnego (De Nederlandsche Bank N.V.) ani Holenderskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych (AFM).

Meridian Properties będzie pierwszą spółką typu REIT notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka koncentruje się na inwestowaniu i aktywnym zarządzaniu zdywersyfikowanym portfelem aktywów nieruchomościowych przynoszącym stabilny przychód. Aktywa te znajdują się na rynkach wschodzących w Europie a ich najemcami są uznane międzynarodowe firmy i instytucje.

Meridian Properties planuje wykorzystać środki pozyskane w procesie IPO na zakup określonego, zdywersyfikowanego portfela nieruchomości („Pierwotny Portfel"):

- 9 nieruchomości w 6 głównych miastach w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech i w Rumunii obejmujących 6 nowoczesnych biurowców oraz 3 nowoczesnych obiektów handlowych (retail park)                     

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA